Pokud bude Mercedes patřit mezi přední týmy, dá mu automobilka čas

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff prozradil, že se v cestě za titulem může spolehnout na dlouhodobou podporu stuttgartské automobilky, pokud se bude pohybovat na předních pozicích.
Pokud bude Mercedes patřit mezi přední týmy, dá mu automobilka čas

Mercedes si znovu pořídil vlastní tým v roce 2010, aby se stal mistrem světa. To se mu zatím nepodařilo, ale pod velkým tlakem není.

"Pokud budeme vnímáni jako přední tým, mezi prvními třemi až čtyřmi týmy, tak dostaneme čas," řekl Wolff pro BBC k podpoře automobilky. "Musíme být úspěšní, ale Mercedes chápe, že vítězný tým nemůžete postavit za krátkou dobu."

A Wolff je přesvědčený, že ví, co potřebuje, aby se stáj v Brackley vrátila na vrchol, na který vystoupila v roce 2009 ještě pod názvem Brawn GP.

"Je důležité dát dohromady všechny správné ingredience. Když se podíváte na to, co fungovalo v minulosti - dokonce i Benetton, slavná éra Ferrari, slavná éra McLarenu - vidíte, že tam byla skupina lidí, která dokázala komunikovat téměř neverbálně."

"Dali je dohromady, motor byl dobrý, jezdec byl dobrý, šasi bylo solidní. Management spolupracoval, dobrá skupina mechaniků, dobrá skupina inženýrů, dobrý technický ředitel, kreativní duch v oddělení designu a aerodynamiky, dobrý obchodník a politik, který chránil tyto lidi před ošklivými věcmi. A abyste to dali dohromady, potřebujete čas."

Další článek: DRS úseky budou v Barceloně na nejdelších rovinkách

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.