Pojede Vettel letos sám za sebe? Podle italských médií si nesnížil ani mzdu

Letošní sezóna přinesla a především ještě přinese spoustu věcí a postupů, na které nejsme zvyklí. Jedním z nich jsou oznámené přestupy v okamžiku, kdy ještě nebyl odjet jediný závod.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Pojede Vettel letos sám za sebe? Podle italských médií si nesnížil ani mzdu | Foto: Getty Images / Charles Coates

Pokud jezdec ví, že z týmu odchází, nemá příliš velkou motivaci hrát roli týmového hráče. Funguje to ale i obráceně. Když například Fernando Alonso poprvé odcházel z Renaultu, stěžoval si, že ho tým dostatečně nepodporuje v boji o titul.

Sebastian Vettel už dnes ví, že příští rok nebude jezdit za Ferrari. Někteří lidé se domnívají, že bude letos jezdit sám za sebe. A možná nejen na trati.

Il Giornale přinesl informaci, že se Charles Leclerc připojil k vrcholovému managementu Ferrari a snížil si mzdu o 25 %. U Leclerca je situace trochu složitější. Předpokládá se, že si podpisem smlouvy do roku 2024 výrazně polepšil, takže snížení mzdy ho nebude tak bolet. Na druhou stranu má být jeho odměna zhruba 2,5krát nižší než v případě Vettela.

Čtyřnásobný mistr světa si mzdu podle Il Giornale nesnížil. Je pravdou, že Ferrari jezdce o tento krok nepožádalo. Mattia Binotto tak Leclercovi za jeho gesto poděkoval. A je také možné, že Vettel půjde cestou fotbalisty Toniho Kroose z Realu Madrid, který si mzdu také nesnížil, ale dal ji rovnou celou potřebným s tím, že „někteří ty peníze potřebují více než fotbalové kluby“. 

F1 je zkažený cirkus, říká Vettel. Při jednání o nové smlouvě nejsou prý peníze to hlavní

F1 je zkažený cirkus, říká Vettel. Při jednání o nové smlouvě nejsou prý peníze to hlavní

Ke konci Vettela u Ferrari a jeho „jízdě na sebe“ se vyjádřil i Helmut Marko. „Sebastian nebude schopen nic říct,“ uvedl pro RTL. Marko sám situaci zná. Vettel v roce 2014 odcházel z Red Bullu k Ferrari.

„Skutečnost, že Sebastian neprodloužil smlouvu, je pravděpodobně způsobena tím, že neviděl technický potenciál, který by mu pomohl získat další titul.“

Marko také uvedl, že s Ferrari nepočítá v boji o nejvyšší příčky. „Pokud budu předpokládat, že časy z testů v Barceloně mají nějaký smysl, tak si myslím, že Ferrari nebude patřit k nejlepším týmům.“

Marko by byl rád, pokud by Vettel přešel k Mercedesu. „Pro motorsport by to bylo skvělé. Vettel versus Hamilton v Mercedesu. Co by mohlo být lepší? Před dvěma lety měli vždy první a druhé místo. Doufám, že jsme k tomu blízko.“

Binotto: Rozloučit se s Vettelem bylo obtížné rozhodnutí. Budu rád, když půjde do Mercedesu

Binotto: Rozloučit se s Vettelem bylo obtížné rozhodnutí. Budu rád, když půjde do Mercedesu

„Pokud nezíská sedačku u Mercedesu, má smysl si vzít rok volna. Jeden rok bude sledovat, co se stane. V roce 2022 bude nový soubor pravidel a rozpočtový strop. Dojde k přeskupení a bude mít příležitost se opět připojit k vítěznému týmu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Formule 1 na ovále? V Bahrajnu k tomu letos nemusí být daleko

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10