Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá

Carlos Sainz na konci roku končí u McLarenu. Odcházející jezdci jsou většinou odstřiženi od vývoje. McLaren ale k podobnému kroku nepřistoupil.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Letošní sezóna formule 1 je v mnoha ohledech jiná. Jedním z nich jsou přestupy jezdců, které byly oznámeny před prvním závodem. Carlos Sainz je jedním z účastníků „akce kulový blesk". Příští rok se přesune do Ferrari.

Jezdec, který odchází jinam, je obvykle „odstřižen“ od vývoje. Není potřeba, aby dostával některé informace a hlavně tým nechce, aby údaje o voze, který pro něj bude už konkurentem, přenesl jinam. U McLarenu ale zatím žádná omezení nepřišla. Sainz dokonce v Mugellu testoval nové díly – nos inspirující se přístupem Mercedesu.

Jsem hrdý, že jsem součástí tohoto týmu, říká Seidl

Jsem hrdý, že jsem součástí tohoto týmu, říká Seidl

„Prozatím ne,“ reagoval Andreas Seidl pro Motorsport.com na dotaz, zda už odstřihli Sainze. 

„Carlos je plně zapojen do všeho, co děláme zde na trati a také v továrně. Máme filozofii, podle které je to správný způsob, jak pokročit vpřed, abychom také co nejlépe využili Carlose. Konec konců sdílíme letos stejné cíle.“

„Chce dosáhnout maximálního počtu bodů a výsledků a to samé platí pro nás. Je to stejné pro nás jako pro tým. A abych byl upřímný, myslím, že takto budeme pokračovat až do konce sezóny.“

Další článek: Mercedes vysvětlil, proč Bottasovi nepovolil jinou strategii než Hamiltonovi

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00