Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá

Carlos Sainz na konci roku končí u McLarenu. Odcházející jezdci jsou většinou odstřiženi od vývoje. McLaren ale k podobnému kroku nepřistoupil.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Letošní sezóna formule 1 je v mnoha ohledech jiná. Jedním z nich jsou přestupy jezdců, které byly oznámeny před prvním závodem. Carlos Sainz je jedním z účastníků „akce kulový blesk". Příští rok se přesune do Ferrari.

Jezdec, který odchází jinam, je obvykle „odstřižen“ od vývoje. Není potřeba, aby dostával některé informace a hlavně tým nechce, aby údaje o voze, který pro něj bude už konkurentem, přenesl jinam. U McLarenu ale zatím žádná omezení nepřišla. Sainz dokonce v Mugellu testoval nové díly – nos inspirující se přístupem Mercedesu.

Jsem hrdý, že jsem součástí tohoto týmu, říká Seidl

Jsem hrdý, že jsem součástí tohoto týmu, říká Seidl

„Prozatím ne,“ reagoval Andreas Seidl pro Motorsport.com na dotaz, zda už odstřihli Sainze. 

„Carlos je plně zapojen do všeho, co děláme zde na trati a také v továrně. Máme filozofii, podle které je to správný způsob, jak pokročit vpřed, abychom také co nejlépe využili Carlose. Konec konců sdílíme letos stejné cíle.“

„Chce dosáhnout maximálního počtu bodů a výsledků a to samé platí pro nás. Je to stejné pro nás jako pro tým. A abych byl upřímný, myslím, že takto budeme pokračovat až do konce sezóny.“

Další článek: Mercedes vysvětlil, proč Bottasovi nepovolil jinou strategii než Hamiltonovi

10:25 | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
10:10 | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
19. ledna | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.