Pohání mě to vpřed, nevadí mi to, řekl Hamilton na adresu bučících diváků

Lewis Hamilton z Mercedesu dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska na svou 101. pole position ve formuli 1, když do závodu na Hungaroringu vyrazí před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem.
Foto: Getty Images 
Pohání mě to vpřed, nevadí mi to, řekl Hamilton na adresu bučících diváků | Foto: Getty Images

Jezdci k posledním kvalifikačním pokusům vyrazili velmi pozdě. Piloti Mercedesu pomalým zahřívacím kolem zdržovali jezdce Red Bullu, na což doplatil Sergio Pérez, který nestihl před vypršením časového limitu najet do měřeného pokusu. Max Verstappen to stihl jen velmi těsně.

Když Hamilton vystupoval z vozu a chystal se k rozhovorům, ozývalo se z tribun bučení a pískot.

„Myslím, že to byla skvělá práce celého týmu včetně Valtteriho, jen jsme se snažili neustále posouvat vůz vpřed,“ řekl Hamilton.

„Kluci v továrně nenechali kámen na kameni. Bylo skvělé sledovat, jak si všechno sedlo, oceňuji také velkou podporu, kterou zde mám. Upřímně, nikdy jsem se při bučení necítil tak dobře. Pohání mě to, takže mi to nevadí.“

Hamilton s Bottasem budou jedinými piloty v nejlepší desítce, kteří budou do závodu startovat na střední sadě pneumatik, ostatní piloti zvolili měkkou sadu.

„Myslím, že měkká sada vydělá do první zatáčky tak pět metrů. Do první zatáčky je to daleko. Myslím, že všichni v top 10 kromě nás startují na měkké sadě, to bylo trochu překvapující. Pro tým je rozhodně skvělé zajistit si po dlouhé, dlouhé době první řadu.“

Letos je to teprve podruhé, kdy budou v první řadě stát oba Mercedesy. Poprvé se tak stalo v Portugalsku, kde byl ale první Bottas a druhý Hamilton.

Bottas není s pokusem spokojen

Valtteri Bottas přiznal, že není se svým pokusem v závěrečné části kvalifikace spokojen. Za Hamiltonem zaostal o 315 tisícin sekundy.

„Upřímně, nejsem s tím kolem spokojen na 100 procent, jsem ale rád, že jsme jako tým získali první řadu, protože se nám to už dlouho nepodařilo. Ukazuje to, že se tvrdá práce vyplácí. Lewis v prvním pokusu v Q3 zajel úžasné kolo, kterému jsem nemohl konkurovat,“ řekl Bottas.

„Pro mě byl problém, že jsem jízdami na střední sadě v Q2 trochu ztratil rytmus, necítil jsem se na těchto pneumatikách tak stabilně v zadní části auta, nebylo jednoduché vrátit se na měkkou sadu. Nebylo to nejlepší kolo mého víkendu, ale stále dobré na první řadu.“

Další článek: Pole position získal v horkém Maďarsku Hamilton. Sainz boural

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00