Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Nico Rosberg přiznal, že důležitým faktorem, díky kterému se rozhodl prodloužit smlouvu s Mercedesem, byl příchod několika významných lidí na klíčové pozice v týmu.
Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Rossu Brawnovi se podařilo během letošní sezony získat do svých řad bývalé technické ředitele stájí Renault, HRT a Ferrari. Bob Bell s Geoffem Willisem už pro německý tým naplno pracují, zatímco příchod Alda Costy je naplánován na začátek prosince. A bylo to právě jejich angažování, které přimělo Nika Rosberga zavázat se Mercedesu na několik dalších sezon.     

"Bylo tomu tak, rozhodně. Samozřejmě, v létě jsem trochu vyčkával, abych viděl, jak se věci vyvinou. Je to ale naprosto jasné (že se věci zlepšují). Vím, že musím být trpělivý, ale skvělé časy leží před námi. Jsem si jist," předpovídá Rosberg.

Němec nepředpokládá, že by se forma Mercedesu během zimy zlepšila natolik, že by byla stáj z Brackley schopna bojovat v úvodních závodech nové sezony hned o nejvyšší příčky. Pravidelná umístění mezi nejlepšími třemi by ale nemusela být podle jeho slov nereálná.

"Bude to obtížné. V současnosti je ztráta docela velká. Příští rok musí být cílem, abychom pravidelně bojovali o stupně vítězů. Taková je meta. Bude to pro nás dobrý krok."

"Pravděpodobně by nebylo realistické říct, že na začátku příštího ročníku budeme nejlepší, ale samozřejmě budeme tlačit na pilu. Jsme na správné dráze. Geoff Willis s sebou přinesl nějaké klady navíc. Nemyslel jsem si, že je možné, že by ihned dokázal mít na každého takový vliv. Ale jde to dobře," ujistil Nico Rosberg.   

Další článek: Kadeti F1: Soupiska mladíků na oficiální testy včetně jejich vizitek

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10