Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Nico Rosberg přiznal, že důležitým faktorem, díky kterému se rozhodl prodloužit smlouvu s Mercedesem, byl příchod několika významných lidí na klíčové pozice v týmu.
Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Rossu Brawnovi se podařilo během letošní sezony získat do svých řad bývalé technické ředitele stájí Renault, HRT a Ferrari. Bob Bell s Geoffem Willisem už pro německý tým naplno pracují, zatímco příchod Alda Costy je naplánován na začátek prosince. A bylo to právě jejich angažování, které přimělo Nika Rosberga zavázat se Mercedesu na několik dalších sezon.     

"Bylo tomu tak, rozhodně. Samozřejmě, v létě jsem trochu vyčkával, abych viděl, jak se věci vyvinou. Je to ale naprosto jasné (že se věci zlepšují). Vím, že musím být trpělivý, ale skvělé časy leží před námi. Jsem si jist," předpovídá Rosberg.

Němec nepředpokládá, že by se forma Mercedesu během zimy zlepšila natolik, že by byla stáj z Brackley schopna bojovat v úvodních závodech nové sezony hned o nejvyšší příčky. Pravidelná umístění mezi nejlepšími třemi by ale nemusela být podle jeho slov nereálná.

"Bude to obtížné. V současnosti je ztráta docela velká. Příští rok musí být cílem, abychom pravidelně bojovali o stupně vítězů. Taková je meta. Bude to pro nás dobrý krok."

"Pravděpodobně by nebylo realistické říct, že na začátku příštího ročníku budeme nejlepší, ale samozřejmě budeme tlačit na pilu. Jsme na správné dráze. Geoff Willis s sebou přinesl nějaké klady navíc. Nemyslel jsem si, že je možné, že by ihned dokázal mít na každého takový vliv. Ale jde to dobře," ujistil Nico Rosberg.   

Další článek: Kadeti F1: Soupiska mladíků na oficiální testy včetně jejich vizitek

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen