Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Nico Rosberg přiznal, že důležitým faktorem, díky kterému se rozhodl prodloužit smlouvu s Mercedesem, byl příchod několika významných lidí na klíčové pozice v týmu.
Podpis nové Rosbergovy smlouvy urychlilo angažování Willise, Bella a Costy

Rossu Brawnovi se podařilo během letošní sezony získat do svých řad bývalé technické ředitele stájí Renault, HRT a Ferrari. Bob Bell s Geoffem Willisem už pro německý tým naplno pracují, zatímco příchod Alda Costy je naplánován na začátek prosince. A bylo to právě jejich angažování, které přimělo Nika Rosberga zavázat se Mercedesu na několik dalších sezon.     

"Bylo tomu tak, rozhodně. Samozřejmě, v létě jsem trochu vyčkával, abych viděl, jak se věci vyvinou. Je to ale naprosto jasné (že se věci zlepšují). Vím, že musím být trpělivý, ale skvělé časy leží před námi. Jsem si jist," předpovídá Rosberg.

Němec nepředpokládá, že by se forma Mercedesu během zimy zlepšila natolik, že by byla stáj z Brackley schopna bojovat v úvodních závodech nové sezony hned o nejvyšší příčky. Pravidelná umístění mezi nejlepšími třemi by ale nemusela být podle jeho slov nereálná.

"Bude to obtížné. V současnosti je ztráta docela velká. Příští rok musí být cílem, abychom pravidelně bojovali o stupně vítězů. Taková je meta. Bude to pro nás dobrý krok."

"Pravděpodobně by nebylo realistické říct, že na začátku příštího ročníku budeme nejlepší, ale samozřejmě budeme tlačit na pilu. Jsme na správné dráze. Geoff Willis s sebou přinesl nějaké klady navíc. Nemyslel jsem si, že je možné, že by ihned dokázal mít na každého takový vliv. Ale jde to dobře," ujistil Nico Rosberg.   

Diskuze (7) Další článek: Kadeti F1: Soupiska mladíků na oficiální testy včetně jejich vizitek
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00