Podmínky byly nebezpečné, zlobí se Massa na FIA

Někteří jezdci si myslí, že kvalifikace měla skončit podstatně dříve, pokud už vůbec měla proběhnout. Podmínky na trati byly prý velmi nebezpečné.
Podmínky byly nebezpečné, zlobí se Massa na FIA

„Q2 byla příliš nebezpečná,“ řekl Massa pro Motorsport.com. „Mnohokrát jsem se málem roztočil. Nebylo těžké bourat. Rozhodně přijali hodně velké riziko.“

„Už včera jsem řekl, že nechápu, proč nevyvěsili červenou vlajku v tréninku. Na konci nebylo možné jet,“ dodal Massa. Ten doufá, že během závodu nebudou jezdci jezdit za stejných podmínek, protože by mohlo dojít k velké nehodě.

Podobný názor má také Button. „Bylo to na hranici, to nepochybně,“ řekl. „V pomalých zatáčkách vám aquaplaning nevadí, ale ve vysokorychlostní zatáčce, jako je zatáčka 11, je to děsivé. Nejsou to správní podmínky k řízení, protože to nemáte vůbec pod kontrolou.“  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton se stane mistrem světa už v USA, když…

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen