Podle Wolffa ztrácí Mercedes na Red Bull měsíce vývoje

Mercedes letos nezíská žádný z titulů. S Ferrari bojuje o druhé místo v Poháru konstruktérů.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Podle Wolffa ztrácí Mercedes na Red Bull měsíce vývoje | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Mercedes letos zatím nevyhrál žádný závod. Přesto je stále ve hře o druhé místo v šampionátu týmů. 

Toto Wolff věří, že jeho tým čeká těžký boj i v příští sezóně, protože většinu té letošní strávil snahou diagnostikovat a následně vyřešit problémy vozu W13.

Wolff už dříve prozradil, že hlavní příčinou deficitu, který Mercedes v roce 2022 měl, bylo jediné rozhodnutí přijaté v říjnu 2021. Předpokládá se, že souviselo s konstrukcí podlahy.

„Red Bull má určitě výhodu, ale věříme, že chápeme, odkud ten rozdíl pochází,“ řekl Toto Wolff, kterého cituje RacingNews365.com.

„Red Bull na svůj vůz nasazuje chuťovky a my jsme ztratili osm až deset měsíců z hlediska vývoje, protože jsme nemohli přijít na to, co je s naším vozem špatně. Určitě je to výzva, ale hrajeme dlouhou hru a to platí i pro naše jezdce. Nechci hodnotit výkonnost týmu na základě jednoho víkendu nebo roku, ale na základě toho, jak se nám dlouhodobě daří vyhrávat šampionáty.“

Mercedes je stále ve hře o druhé místo. Dva víkendy před koncem sezóny ztrácí na Ferrari 40 bodů, přičemž v posledních dvou závodech snížil náskok italské stáje o 27 bodů. 

„Určitě by to byla útěcha,“ řekl Wolff o případném druhém místě. „Protože Ferrari mělo na začátku sezony nejrychlejší vůz a skončit před nimi by bylo skvělé, ale není to naše hlavní priorita. Tou je porozumět vozu a mít rychlé auto na trati.“

Další článek: Nezapomenutelné závody: Velká cena Abú Dhabí 2012 a legendární vítězství Kimiho Räikkönena

Témata článku: ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00