Podle Wolffa rozhodli stewardi správně

Ferrari letos nevyhrálo ani jeden závod. Dvakrát ale mělo vítězství na dosah ruky a dvakrát nakonec spadlo do klína Mercedesu.
Podle Wolffa rozhodli stewardi správně

V Bahrajnu Hamilton objel Leclerca, který měl problém s motorem. V Kanadě sice dojel do cíle první Sebastian Vettel, ale ještě v průběhu závodu dostal pětisekundovou penalizaci a vyhrál opět Hamilton.

„Vítězství je vítězství a musíte brát body,“ řekl Wolff po závodě pro BBC. „Raději byste to udělali čistě na trati, ale musíte přijmout i takovéto dny.“

Černé na bílém a na videu: Za tohle stewardi trestali Vettela

Černé na bílém a na videu: Za tohle stewardi trestali Vettela

Wolff chápe, že penalizace pro Vettela vzbudila vášně. „Stewardi budou vždy činit rozhodnutí, která polarizují.“

„Myslím, že pravidlo, a říkám jen to, co říká pravidlo, je takové, že musíte nechat šířku auta. A to nebyl ten případ. Penalizovali to. Někdy to vypadá shovívavě, někdy to vypadá trochu drsně, ale nakonec to, co říkají stewardi, musí akceptovat, i když je to proti vám.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nejlepší fotografie z GP Kanady 2019: Hamilton slavil vítězství, Vettel přesouval cedule

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.