Podle Wolffa není Rosberg při souboji s Hamiltonem opatrnější

Toto Wolff se nedomnívá, že je Nico Rosberg opatrnější při souboji s Hamiltonem.
Podle Wolffa není Rosberg při souboji s Hamiltonem opatrnější

Je pravdou, že Wolffův názor nemůžeme příliš ověřit, protože k přímým soubojům mezi jezdci Mercedesu moc často nedochází. Hamilton obvykle vyhraje pole position a následně všem ujede. V Japonsku ale nejrychlejší kolo zajel Rosberg. Hamilton se před něj ale v prvních zatáčkách dostal. Němec měl technické problémy.

Podle Wolffa není Rosberg opatrnější poté, co došlo vloni ve Spa ke kolizi mezi ním a Hamiltonem. Rosberg byl za to později potrestán, ačkoliv podrobnosti Mercedes nikdy nezveřejnil.

„Nechci říct, že je zde tendence, že když spolu bojují, tak z toho Lewis vyjde lépe,“ řekl Wolff pro Crash.net. „Tak to rozhodně není. Snažíme se v týmu udržovat dobré vztahy, neexistuje žádné nepřátelství. Když se jezdec snaží být ohleduplný, je to vnímáno jako slabost.“  

Wolff si také nemyslí, že by Rosberg vzdal boj o letošní titul. „Nevzdal se. Myslím, že se jezdec nikdy nevzdá, pokud to je ještě matematicky možné.“ 

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Dennisovi se nelíbí, že se v F1 málo testuje

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon