Podle Webbera je rozhodnuto - u Red Bullu ho nahradí Ricciardo

Jak se zdá, klokan bude nahrazen dalším klokanem. Webber ve Spa nijak netajil, že má radost, že jeho místo převezme právě krajan Ricciardo.
Podle Webbera je rozhodnuto - u Red Bullu ho nahradí Ricciardo

Mark Webber se v paddocku rozpovídal o tom, kdo bude jeho nástupcem. Podle jeho slov je již jisté, že týmovým kolegou Vettela bude další pilot z Austrálie, a to Daniel Ricciardo, jenž v současnosti hájí barvy sesterské stáje Toro Rosso. Zřejmě se tak čeká jen na oficiální oznámení. To by mohlo přijít o víkendu kolem Velké ceny Itálie, případně o něco později. 

"Je rozhodnuto. Všichni víme, kdo to je. Mám z této volby radost. Je to dobré pro něho i pro Austrálii," prozradil Webber televizi Channel 10.

Těžko říci, co si o Webberových slovech myslí vedení Red Bullu. Ještě nedávno totiž šéf stáje Christian Horner tvrdil, že nic není rozhodnuto a je ještě možné, že se k Red Bullu připojí Kimi Räikkönen. Webberovo prohlášení se proto snažil poopravit:

"Hodně se spekuluje, ale nic zatím není podepsáno. Komentáře někdy bývají vytržené z kontextu. Mark samozřejmě nemá soukromý přístup k jednáním s jezdci. Až budeme mít co oznámit, uděláme to. 

Oba jezdci Toro Rosso mají s Red Bullem platný kontrakt. Jsou na hostování u Toro Rosso. Kdykoliv je proto můžeme povolat. O ty dva se tedy bát nemusíme. Čas, který díky tomu máme, věnujeme zjišťování dalších možností, jelikož vyplnit prázdné místo po Markovi nebude snadné. 

Je naprosto nezbytné, abychom zvážili veškeré možnosti, které se nabízí. Popravdě nás překvapilo, z čeho všeho máme na výběr. O některých z nich jsme ani nevěděli."

Mark Webber se do konce sezony bude plně soustředit na své závěrečné závody ve formuli 1. Pak už se může přeorientovat na velice ambiciózní projekt Porsche ve vytrvalostních závodech. 

Další článek: Alonso vidí ve výkonu Ferrari jiskřičku naděje

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00