Podle Vettela si dobře vede také Toro Rosso

Sebastian Vettel nabyl při pozorování konkurence dojmu, že kromě známých top týmů odvedli dobrou práci při vývoji vozu také u Toro Rosso. Byl to právě vůz stáje z Faenzy, jenž Vettela dovezl k prvnímu vítězství kariéry.

"Není tu jen jedno překvapení," uvedl německý pilot. "Největší překvapení jsou všichni. Když se podíváte na vozy, nemají jen odlišné barvy, ale také odlišné tvary, za jejich designem stojí různé filozofie. Všechny jsou si víceméně blízko, dělí je pár desetin sekundy. Myslím, že mezi námi, Ferrari, McLarenem a Mercedesem je to celkem vyrovnané."

"Ale dobře vypadá také Toro Rosso. Když si prostudujete časy na kolo, je to vyrovnané. Před Bahrajnem se stane ještě hodně věcí, my budeme mít hodně nových dílů, ostatní týmy samozřejmě také. Ale zatím to vypadá velmi vyrovnaně."

Týmy se doposud soustředily především na spolehlivost svých vozů a chování pneumatik. Podle Vettela se letošní větší monoposty řídí podobně jako ty loňské, protože ztráty způsobené větší palivovou nádrží dohnali inženýři jinde.

Další článek: Ferrari pokračuje v Jerezu s druhým šasi a upravenou aerodynamikou

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen