Podle Vettela je předjíždění ve Valencii možné, ale je riskantní

Obhájce titulu upozorňuje, že díky vysokým stěnám se na trati drží vzduchové turbulence způsobené blízkou jízdou za jiným vozem, které mohou vést ke ztrátě přilnavosti.
Podle Vettela je předjíždění ve Valencii možné, ale je riskantní

Suverén posledních dvou sezon formule 1 Red Bull vede v Poháru konstruktérů o 31 bodů před McLarenem. V klasifikaci jezdců je situace podstatně vyrovnanější. Mistr světa předchozích dvou ročníků Sebastian Vettel je celkově třetí se ztrátou tří bodů na prvního Lewise Hamiltona, čtvrtý Mark Webber získal o šest bodů méně. Tým se připravuje na Velkou cenu Evropy ve Valencii, která se pojede přesně za týden.

Podle Vettela patří Valencie mezi nejrychlejší městské okruhy ve formuli 1. "Jezdíme tu průměrnou rychlostí více než dvě stě kilometrů v hodině. Je to jeden z nejrychlejších městských okruhů ve formuli jedna," upozorňuje dvojnásobný šampión. "Předjíždění je možné, ale je hodně riskantní, což je způsobeno vzduchovými turbulencemi vznikajícími, když se vozy drží těsně za sebou. Díky vysokým stěnám podél tratě tyto turbulence nezmizí tak jako obvykle. V extrémních případech ztrácíte přilnavost a musíte ubrat plyn."

Cílová rovinka ústící do pravotočivé zatáčky naopak podle Němce příliš dlouhá není, dá se na ní dosáhnout rychlosti 290 km/h.

Mark Webber dodává, že díky sedmi různým vítězům v sedmi závodech letošní sezony je těžké cokoliv předvídat. "Naším cílem je vylepšit naše pozice, tedy v mém případě umístění v šampionátu jezdců a udržet dobrý náskok v Poháru konstruktérů. Vím, že mezi závodech v Milton Keynes všichni tvrdě pracovali," uvedl.

Další článek: Jedno vítězství vám titul nezaručí, míní Hamilton

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00