Podle Vettela je předjíždění ve Valencii možné, ale je riskantní

Obhájce titulu upozorňuje, že díky vysokým stěnám se na trati drží vzduchové turbulence způsobené blízkou jízdou za jiným vozem, které mohou vést ke ztrátě přilnavosti.
Podle Vettela je předjíždění ve Valencii možné, ale je riskantní

Suverén posledních dvou sezon formule 1 Red Bull vede v Poháru konstruktérů o 31 bodů před McLarenem. V klasifikaci jezdců je situace podstatně vyrovnanější. Mistr světa předchozích dvou ročníků Sebastian Vettel je celkově třetí se ztrátou tří bodů na prvního Lewise Hamiltona, čtvrtý Mark Webber získal o šest bodů méně. Tým se připravuje na Velkou cenu Evropy ve Valencii, která se pojede přesně za týden.

Podle Vettela patří Valencie mezi nejrychlejší městské okruhy ve formuli 1. "Jezdíme tu průměrnou rychlostí více než dvě stě kilometrů v hodině. Je to jeden z nejrychlejších městských okruhů ve formuli jedna," upozorňuje dvojnásobný šampión. "Předjíždění je možné, ale je hodně riskantní, což je způsobeno vzduchovými turbulencemi vznikajícími, když se vozy drží těsně za sebou. Díky vysokým stěnám podél tratě tyto turbulence nezmizí tak jako obvykle. V extrémních případech ztrácíte přilnavost a musíte ubrat plyn."

Cílová rovinka ústící do pravotočivé zatáčky naopak podle Němce příliš dlouhá není, dá se na ní dosáhnout rychlosti 290 km/h.

Mark Webber dodává, že díky sedmi různým vítězům v sedmi závodech letošní sezony je těžké cokoliv předvídat. "Naším cílem je vylepšit naše pozice, tedy v mém případě umístění v šampionátu jezdců a udržet dobrý náskok v Poháru konstruktérů. Vím, že mezi závodech v Milton Keynes všichni tvrdě pracovali," uvedl.

Další článek: Jedno vítězství vám titul nezaručí, míní Hamilton