Podle Vergneho má Toro Rosso k dispozici velmi dobrý vůz

První letošní testy naznačily, že by tým z Faenzy mohl být milým překvapením této sezony. Oba jezdci najeli s STR7 velké množství kilometrů, zároveň se jim také vyhýbaly výraznější technické problémy.
Podle Vergneho má Toro Rosso k dispozici velmi dobrý vůz

A právě na základě těchto poznatků soudí francouzský pilot, že by se s Toro Rosso mělo v nadcházejícím ročníku počítat. "Jako tým jsme měli opravdu dobré čtyři dny, což je výsledek velmi dobré zimy. Neměli jsme žádné větší problémy a najeli jsme mnoho mil, takže tam bylo spoustu pozitivních a ne moc záporných věcí," zhodnotil Vergne.

Letošní monopost zatím vypadá konkurenceschopně. Lepší obrázek ale ukážou až testy na katalánském okruhu, na kterém se na rozdíl od toho v Jerezu pořádá také samotná velká cena.  

"Myslím si, že Jerez ukázal, že máme dobrý základ. Vypadáme, že jsme doposavad jeden z nejsilnějších týmů ze středu pole. Samozřejmě, Barcelona může být odlišná - v Jerezu bylo docela chladno a povrch je docela drsný. A je to okruh, na kterém nikdy nezávodíme. V některých věcech bude Barcelona lepším testem, ale doufám, že s vozem, jaký teď máme, tam budeme mít také dobrý týden," nechal se slyšet na stránkách Autosportu.

Italové budou mít na startu letošní sezony jednu z nejmladších jezdeckých dvojic. Francouz je nicméně přesvědčen, že svým vysokým pracovním nasazením mohou společně s týmovým kolegou tuto nevýhodu vymazat a Toro Rosso může letos pomýšlet na vyšší příčky. "Myslím si, že když budu pracovat, jak bych měl - což jako nováček znamená pracovat tvrdě - neměl by to být problém," řekl Vergne, který nezapomíná ani na to, že velmi důležitý bude také intenzivní vývoj STR7 v průběhu sezony.

Další článek: Stěhování nebude mít na naši formu vliv, myslí si Gascoyne

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10