Podle Vergneho má Toro Rosso k dispozici velmi dobrý vůz

První letošní testy naznačily, že by tým z Faenzy mohl být milým překvapením této sezony. Oba jezdci najeli s STR7 velké množství kilometrů, zároveň se jim také vyhýbaly výraznější technické problémy.
Podle Vergneho má Toro Rosso k dispozici velmi dobrý vůz

A právě na základě těchto poznatků soudí francouzský pilot, že by se s Toro Rosso mělo v nadcházejícím ročníku počítat. "Jako tým jsme měli opravdu dobré čtyři dny, což je výsledek velmi dobré zimy. Neměli jsme žádné větší problémy a najeli jsme mnoho mil, takže tam bylo spoustu pozitivních a ne moc záporných věcí," zhodnotil Vergne.

Letošní monopost zatím vypadá konkurenceschopně. Lepší obrázek ale ukážou až testy na katalánském okruhu, na kterém se na rozdíl od toho v Jerezu pořádá také samotná velká cena.  

"Myslím si, že Jerez ukázal, že máme dobrý základ. Vypadáme, že jsme doposavad jeden z nejsilnějších týmů ze středu pole. Samozřejmě, Barcelona může být odlišná - v Jerezu bylo docela chladno a povrch je docela drsný. A je to okruh, na kterém nikdy nezávodíme. V některých věcech bude Barcelona lepším testem, ale doufám, že s vozem, jaký teď máme, tam budeme mít také dobrý týden," nechal se slyšet na stránkách Autosportu.

Italové budou mít na startu letošní sezony jednu z nejmladších jezdeckých dvojic. Francouz je nicméně přesvědčen, že svým vysokým pracovním nasazením mohou společně s týmovým kolegou tuto nevýhodu vymazat a Toro Rosso může letos pomýšlet na vyšší příčky. "Myslím si, že když budu pracovat, jak bych měl - což jako nováček znamená pracovat tvrdě - neměl by to být problém," řekl Vergne, který nezapomíná ani na to, že velmi důležitý bude také intenzivní vývoj STR7 v průběhu sezony.

Další článek: Stěhování nebude mít na naši formu vliv, myslí si Gascoyne

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.