Podle Sutila mohla letos Force Indie získat minimálně o třicet bodů více

Adrian Sutil je přesvědčen, že nebýt několika smolných momentů a zbytečných chyb v úvodu ročníku, mohl se jeho tým těšit daleko většímu bodovému přídělu.
Podle Sutila mohla letos Force Indie získat minimálně o třicet bodů více

Sutil se do královny motorsportu vrátil po roční odmlce a to opět coby pilot Force Indie. V interním souboji s týmovým kolegou Paulem di Restou sice prohrál, své letošní výkony nicméně zhodnotil pozitivně. “Myslím si, že jsem odvedl dobrou práci. Možná sem a tam byly nějaké menší chyby, ale celkově to bylo v pohodě,“ řekl Sutil v rozhovoru pro německý Auto Moto und Sport.

Kaňkou na celé sezoně tak je pouze to, že se jeho stáji nepodařilo využít všechny nabídnuté příležitosti. “Hodně dobrých výsledků jsme zahodili – kvůli smůle, jiným jezdcům nebo zpackaným zastávkám v boxech na začátku roku. To je něco, co jsem nikdy nezažil,“ podotkl Němec, podle něhož si Force Indie nechala utéct “alespoň 30, 35 bodů“.  

A povedený nebyl ani závěr letošního ročníku. Z Velké ceny USA musel Adrian Sutil odstoupit po kolizi s Pastorem Maldonadem, ke které přišel jak slepý k houslím, v Brazílii se jeho monopostu nedostávalo potřebné výkonnosti.

“Vůz nijak zvlášť dobrý nebyl. Měli jsme snad všechny problémy, které můžete mít: nedotáčivost, přetáčivost v pomalých zatáčkách, v rychlých zatáčkách. A s tím jste toho pomocí nastavení v kokpitu mnoho udělat nemohli,“ postěžoval si.

Sezona 2013 tedy mohla v podání Sutila a Force Indii dopadnout lépe. To, kdo bude mít navrch v sezónách následujících německý závodník, netuší. Rozdíly mezi jednotlivými týmy by však podle něj měly být menší než letos: “Myslím si, že (změny) scuknou pole zpátky dohromady. V tuhle chvíli je to nudné s Red Bullem. Této éře dominovali. Uvidíme, kdo bude mít čumák vepředu v nové éře.“

Další článek: Statistický přehled sezony 2013