Podle Sutila mohla letos Force Indie získat minimálně o třicet bodů více

Adrian Sutil je přesvědčen, že nebýt několika smolných momentů a zbytečných chyb v úvodu ročníku, mohl se jeho tým těšit daleko většímu bodovému přídělu.
Podle Sutila mohla letos Force Indie získat minimálně o třicet bodů více

Sutil se do královny motorsportu vrátil po roční odmlce a to opět coby pilot Force Indie. V interním souboji s týmovým kolegou Paulem di Restou sice prohrál, své letošní výkony nicméně zhodnotil pozitivně. “Myslím si, že jsem odvedl dobrou práci. Možná sem a tam byly nějaké menší chyby, ale celkově to bylo v pohodě,“ řekl Sutil v rozhovoru pro německý Auto Moto und Sport.

Kaňkou na celé sezoně tak je pouze to, že se jeho stáji nepodařilo využít všechny nabídnuté příležitosti. “Hodně dobrých výsledků jsme zahodili – kvůli smůle, jiným jezdcům nebo zpackaným zastávkám v boxech na začátku roku. To je něco, co jsem nikdy nezažil,“ podotkl Němec, podle něhož si Force Indie nechala utéct “alespoň 30, 35 bodů“.  

A povedený nebyl ani závěr letošního ročníku. Z Velké ceny USA musel Adrian Sutil odstoupit po kolizi s Pastorem Maldonadem, ke které přišel jak slepý k houslím, v Brazílii se jeho monopostu nedostávalo potřebné výkonnosti.

“Vůz nijak zvlášť dobrý nebyl. Měli jsme snad všechny problémy, které můžete mít: nedotáčivost, přetáčivost v pomalých zatáčkách, v rychlých zatáčkách. A s tím jste toho pomocí nastavení v kokpitu mnoho udělat nemohli,“ postěžoval si.

Sezona 2013 tedy mohla v podání Sutila a Force Indii dopadnout lépe. To, kdo bude mít navrch v sezónách následujících německý závodník, netuší. Rozdíly mezi jednotlivými týmy by však podle něj měly být menší než letos: “Myslím si, že (změny) scuknou pole zpátky dohromady. V tuhle chvíli je to nudné s Red Bullem. Této éře dominovali. Uvidíme, kdo bude mít čumák vepředu v nové éře.“

Další článek: Statistický přehled sezony 2013

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00