Podle šéfky týmu Sauber je formule 1 vnitřně zkažená

Monisha Kaltenbornová tvrdí, že nepožaduje uměle vytvořené rovné podmínky, ale nesouhlasí se stavem, kdy výsledky jsou přímo úměrné velikosti rozpočtů.
Podle šéfky týmu Sauber je formule 1 vnitřně zkažená

Tým Sauber se pohybuje na maximální hranici svých výdajů a v případě dalšího navyšování nákladů nemůže zaručit udržení výkonnosti. Šéfkat týmu Monisha Kaltenbornová je proto zastánkyní zavedení rozpočtových stropů. Ty by mohly zajistit, že navrch budou mít nejšikovnější rozhodnutí a minimalizují se tím případy, kdy se tým mohl ze svých vývojových chyb v podstatě vykoupit investováním většího množství peněz. 

Méně zámožné stáje si v současnosti nemohou dovolit příliš riskovat, neboť na razantní změny v designu vozu nemusí zbývat peníze. Stejné nebezpečí dobře zajištěným týmům nehrozí.

"V systému formule 1 je něco příšerně zkaženého. Není to ale o velkých týmech a velkých rozpočtech. Nemáme herní pole s rovnými podmínkami. Od toho se odvíjí další problémy. Nejsme pro rovnoprávnost všude a za každou cenu, to vůbec ne. Jsme pro závodění a pro to, ať ten nejlepší vítězí. Pokud jsou ale ti nejlepší definováni čistě tím, kolik mají peněz, něco není v pořádku. Prim by měl hrát sport, nikoliv finance.

Pokud nastavíte jisté mantinely ve finanční stránce formule 1, pořád budou vítězit lepší týmy se schopnějšími inženýry a nejlepší jezdci budou sbírat nejlepší výsledky. Všechny týmy se tak mohou dostat do pozice, ze které mohou o něco bojovat a učinit tak soutěž zajímavější. Potíž je v tom, že velké týmy si mohou dovolit zaplatit tolik peněz a vyzkoušet tolik věcí, že jim to přinese výsledky nehledě na to, kolik třeba nadělaly chyb," řekl Kaltenbornová Autosportu.

Sauber zatím vyčkává s oznámením svého druhého pilota. Na místo vedle Adriana Sutila si brousí zuby hned několik jezdců, mezi něž patří Esteban Gutiérrez i Sergej Sirotkin, za kterým měli stát zámožní sponzoři.

Další článek: Piloti Ferrari už znají svá startovní čísla