Podle Sainze se pravé účinky Seidlova vedení projeví až po letech

Carlos Sainz junior si pochvaluje situaci v McLarenu pod vedením Andrease Seidla, který se letos ujal vedení britské stáje ve formuli 1. Ty největší účinky Seidlova vlivu se však podle španělského pilota projeví až po několika letech.
Podle Sainze se pravé účinky Seidlova vedení projeví až po letech

Andreas Seidl přišel k McLarenu s veleúspěšnou manažerskou minulostí z továrního týmu Porsche, se kterým ve třídě LMP 1 v letech 2015 až 2017 dosáhl ve světovém vytrvalostním šampionátu FIA WEC na tři poháry konstruktérů a tři triumfy v Le Mans.

Nyní by na vrchol chtěl dovést i McLaren ve formuli 1, ve kterém se již svým přičiněním zasloužil o „pročištění“ manažerské struktury. Podle Carlose Sainze, jednoho ze Seidlových „svěřenců“ u britské stáje, se však Seidlův vliv doopravdy projeví až po několika letech.

McLaren v současnosti drží čtvrtou pozici v poháru konstruktérů, podle Španěla je to však spíše výsledek loňského vývoje, než zásluha Andrease Seidla, který v roce 2018 ještě nebyl členem týmu.

McLaren se pod Seidlovým vedením přeorientoval na „tradiční“ strukturu

McLaren se pod Seidlovým vedením přeorientoval na „tradiční“ strukturu

„Myslím, že letošní auto je dobré hlavně kvůli tomu, co jsme dělali v loňském roce,“ rozpovídal se Sainz pro f1i.com.

„Veškerý vývoj ve druhé polovině loňské sezóny probíhal za účelem odhalení problémů loňského vozu. Bylo potřeba zjistit, proč bylo naše auto tak slabé.“

„Jedna činnost pro nás skončila a v březnu začala další. Andreas nyní odvádí velmi dobrou práci, která se týká analýzy aktuální situace v továrně. Hlavně ve Wokingu si vybudoval velmi dobrý přehled a má velmi dobrý náhled na to, co by se mohlo z lepšit. S Andreasem je to spíše dlouhodobý projekt,“ popsal současnou roli Andrease Seidla u McLarenu Carlos Sainz.

Španěl očekává, že již brzy začne McLaren těžit ze Seidlova přínosu. Ty hlavní aspekty spolupráce mezi Andreasem Seidlem a McLarenem by se však měli teprve projevit.

„Myslím si, že je velmi erudovaný a začíná mít velký vliv na dění v nadcházejících měsících. V první řadě ale potřebuje dostat čas. V prostředí, kde pracuje 600 až 800 zaměstnanců, to zabere až roky, než se projeví iniciované změny,“ dodal Sainz.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Živě: Scuderia Praha bojuje v rekordním ročníku 24 hodin ve Spa

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00