Podle Sainze jsou mclareny jedny z nejtěžších aut na předjíždění

Poté, co strávil Velkou cenu Velké Británie formule 1 za Danielem Ricciardem z McLarenu, si jezdec Ferrari Carlos Sainz myslí, že britská stáj staví „zřejmě nejtěžší vozy na předjíždění“.
Podle Sainze jsou mclareny jedny z nejtěžších aut na předjíždění

Do loňské sezóny Sainz u týmu z Wokingu závodil po boku Landa Norrise. Letos přestoupil k Ferrari a na jeho místo přišel do britské stáje Ricciardo. Právě s jezdci McLarenu se přitom Sainz letos na trati setkává v soubojích nejčastěji, jelikož Ferrari s McLarenem bojují o třetí místo v Poháru konstruktérů.

Také na Silverstonu jel Sainz v těsném závěsu za Ricciardovým mclarenem, ale stejně jako v úvodním závodě sezóny v Bahrajnu nebo ve španělské velké ceně, ani na Silverstonu se před Australana nedostal. Ricciardo se i ve Velké Británii mohl spolehnout na velmi dobrou rychlost na rovinkách, ke které pomáhají také pohonné jednotky Mercedes, které od letošní sezóny McLaren pohánějí.

McLaren chystá do Maďarska nové díly. Chce si udržet třetí místo v šampionátu

McLaren chystá do Maďarska nové díly. Chce si udržet třetí místo v šampionátu

„Bohužel se mi už párkrát stalo, že jsem zaseknutý za mclarenem a nedokážu ho předjet. Není to novinka, mají velmi dobrou rychlost na rovinkách, velmi dobrý výkon na výjezdu ze zatáček, je to zřejmě jedno z nejtěžších aut na předjíždění,“ řekl Sainz.

Ferrari nevyšel na Silverstonu pokus dostat se před Ricciarda pozdější zastávkou, když se v boxech objevil problém při výměně levého předního kola, který stál Sainze 10 sekund.

„Celý závod jsme bohužel byli krok za Ricciardem. Nejprve na střední sadě, pak jsme se před něj dokázali dostat overcutem díky velmi silné rychlosti během kol v čistém vzduchu, ale po pomalé zastávce jsem bohužel musel znovu za něj,“ popsal Sainz.

Binotto: Pro ukázání naší skutečné rychlosti musíme jet v čistém vzduchu

Binotto: Pro ukázání naší skutečné rychlosti musíme jet v čistém vzduchu

„Na tvrdé sadě bylo ještě náročnější ho předjet, protože se zdálo, že tvrdá guma ve vysoké rychlosti nedokáže fungovat ve špinavém vzduchu a můj vůz byl mnohem nedotáčivější a ve vysoké rychlosti jsem se ho nemohl držet. Ačkoliv jsem měl DRS, nebyl jsem dostatečně blízko, abych se mohl pokusit před něj dostat.“

Další článek: Imolou zněla česká hymna. Roman Staněk vyhrál při premiéře závod Euroformula Open

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton