Podle Robertsona Räikkönen odmítl formuli 1, ne naopak

Fin zavrhl nabídku Mercedesu, byl už rozhodnut přestoupit do WRC.

To, že Kimi Räikkönen příští sezonu nebude závodit ve formuli 1, je podle jeho manažera Steva Robertsona rozhodnutím pouze finského závodníka. Třicetiletý pilot bude v sezoně 2010 nastupovat v barvách Citroënu do Mistrovství světa v rally. Šušká se o možné opci s týmem Red Bull pro návrat v roce 2011.

Před oficiálním oznámením o vynechání sezony 2010 byl Räikkönen spojován s týmy McLaren a Brawn/Mercedes (spekulace o zájmu Toyoty neměly dlouhého trvání).

"Mercedes Kimiho chtěl. V tu dobu už byl ale rozhodnutý přestoupit do WRC. A Kimi svá rozhodnutí nemění," řekl Steve Robertson finskému listu Turun Sanomat.

O neutuchajícím Räikkönenově zájmu o rally mluvil i Stefano Domenicali, vedoucí muž týmu Ferrari a bývalý Räikkönenův šéf:

"Mluvil o tom se mnou už před lety. Vždycky chtěl jezdit rally na světové úrovni."

Sezona 2010 Mistrovství světa v rally začíná 14. února ve Švédsku. Bude čítat celkem třináct podniků. Vůz Citroën C4 si však Räikkönen naostro vyzkouší už v únoru ve finské soutěži Arctic Lapland.

Další článek: Divákům musíme nabídnout zábavu také mimo F1, přiznávají okruhy

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna