Podle Räikkönena nyní přijdou tratě, na kterých se Lotusu bude dařit

Kimi Räikkönen je optimistický. Na řadu mají přijít tratě vyžadující vysoký přítlak, které by měly Lotusu sedět. Fin dále ujistil, že kontrakt s Ferrari nebude mít vliv na jeho výkonnost ve zbytku sezony.
Podle Räikkönena nyní přijdou tratě, na kterých se Lotusu bude dařit

Kimi Räikkönen v tomto týdnu podepsal smlouvu s Ferrari. Do konce sezony se pochopitelně hodlá naplno věnovat svému angažmá u Lotusu. Fin doufá, že na okruzích vyžadujících vysoký přítlak bude mít monopost E21 znovu lepší formu.

Mistr světa z roku 2007 vyhrál úvodní závod sezony v Austrálii, zaznamenal i pět druhých míst, ale od té doby, co skončila jeho série třiceti bodovaných umístění v řadě, už vyšel dvakrát naprázdno. "Po těchto dvou víkendech je pěkné vrátit se na okruh, o kterém předpokládáme, že bude našemu autu sedět," věří. "Určitě očekáváme lepší formu na tratích s vysokým přítlakem. V Monze fungovalo auto během závodu překvapivě dobře, byla škoda, že jsme na startu tolik ztratili. Poté, co jsme dostali nový nos, závod nebyl tak špatný."

Momentálně je Räikkönen v šampionátu čtvrtý, na titul už nemyslí. "Když nezískáváte body, nevyhrajete šampionát. Měli jsme dva závody, ve kterých jsme nebodovali, to není ideální. Jsme tu od toho, abychom závodili a získali tolik bodů, kolik můžeme. Samozřejmě se o to snaží každý, takže musíme dál tlačit a doufat, že nás do konce roku čekají nějak dobré závody. Až pak uvidíme, kde skončíme v šampionátu," připomněl.

Räikkönen ujistil, že jeho budoucí angažmá u Ferrari nebude mít vliv na jeho současnou výkonnost u Lotusu. "Doufejme, že se mě už nikdo nebude ptát, kde budu příští rok závodit. Ale možná přijdou další otázky. Na mou letošní výkonnost to nebude mít vliv. V každém závodě budu dál tlačit, abych dosáhl co nejlepšího výsledku," ujistil.

Další článek: Stirling Moss, věčně ten druhý vzadu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.