Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Kimi Räikkönen má po testování v Barceloně na svém kontě první velkou dávku kilometrů s monopostem Alfa Romeo, finský pilot však zatím nedokáže odhadnout, jak na tom jeho stáj rychlostně bude v porovnání s ostatními týmy.
Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Räikkönen je přesvědčený o tom, že ještě nedokázal odhalit pravý potenciál svého vozu. Testy v Barceloně naznačily, že Alfa Romeo bude obtížným soupeřem pro ostatní týmy středu pole, nemusela by ovšem být zcela nejrychlejší.

„Je to velká záhada. Dáme do toho vše, uvidíme, co z toho v první závodě vzejde a na tom poté budeme stavět,“ řekl Räikkönen pro motorsport.com.

„Ještě nejsme na sto procent tam, kde bychom chtěli být, to teď ale říká každý.“

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

„Přesně řečeno si myslíme, že nejsme tam, kde bychom doopravdy chtěli být,“ odpověděl Kimi Räikkönen na otázku, zda – li si myslí, že jeho tým již objevil pravý potenciál monopostu. „Kvůli různým podmínkám je každý závodní víkend jiný a my jsme se ještě nesnažili o zajetí nejrychlejších možných časů.“

„Zkoušeli jsme různé pneumatiky (během testů v Barceloně; pozn. red.) a máme se z nich co učit. Nebylo úplně snadné dosáhnout na měkčích pneumatikách požadovaných časů.“

„S tím, co jsme se zjistili v Barceloně, pojedeme na první závod a uvidíme, jak budou nové pneumatiky fungovat v teplejším počasí, které, doufejme, Austrálie přinese,“ přeje si Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA chce přitlačit na standardizaci ve F1

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00