Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Kimi Räikkönen má po testování v Barceloně na svém kontě první velkou dávku kilometrů s monopostem Alfa Romeo, finský pilot však zatím nedokáže odhadnout, jak na tom jeho stáj rychlostně bude v porovnání s ostatními týmy.
Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Räikkönen je přesvědčený o tom, že ještě nedokázal odhalit pravý potenciál svého vozu. Testy v Barceloně naznačily, že Alfa Romeo bude obtížným soupeřem pro ostatní týmy středu pole, nemusela by ovšem být zcela nejrychlejší.

„Je to velká záhada. Dáme do toho vše, uvidíme, co z toho v první závodě vzejde a na tom poté budeme stavět,“ řekl Räikkönen pro motorsport.com.

„Ještě nejsme na sto procent tam, kde bychom chtěli být, to teď ale říká každý.“

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

„Přesně řečeno si myslíme, že nejsme tam, kde bychom doopravdy chtěli být,“ odpověděl Kimi Räikkönen na otázku, zda – li si myslí, že jeho tým již objevil pravý potenciál monopostu. „Kvůli různým podmínkám je každý závodní víkend jiný a my jsme se ještě nesnažili o zajetí nejrychlejších možných časů.“

„Zkoušeli jsme různé pneumatiky (během testů v Barceloně; pozn. red.) a máme se z nich co učit. Nebylo úplně snadné dosáhnout na měkčích pneumatikách požadovaných časů.“

„S tím, co jsme se zjistili v Barceloně, pojedeme na první závod a uvidíme, jak budou nové pneumatiky fungovat v teplejším počasí, které, doufejme, Austrálie přinese,“ přeje si Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA chce přitlačit na standardizaci ve F1

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.