Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Kimi Räikkönen má po testování v Barceloně na svém kontě první velkou dávku kilometrů s monopostem Alfa Romeo, finský pilot však zatím nedokáže odhadnout, jak na tom jeho stáj rychlostně bude v porovnání s ostatními týmy.
Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Räikkönen je přesvědčený o tom, že ještě nedokázal odhalit pravý potenciál svého vozu. Testy v Barceloně naznačily, že Alfa Romeo bude obtížným soupeřem pro ostatní týmy středu pole, nemusela by ovšem být zcela nejrychlejší.

„Je to velká záhada. Dáme do toho vše, uvidíme, co z toho v první závodě vzejde a na tom poté budeme stavět,“ řekl Räikkönen pro motorsport.com.

„Ještě nejsme na sto procent tam, kde bychom chtěli být, to teď ale říká každý.“

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

„Přesně řečeno si myslíme, že nejsme tam, kde bychom doopravdy chtěli být,“ odpověděl Kimi Räikkönen na otázku, zda – li si myslí, že jeho tým již objevil pravý potenciál monopostu. „Kvůli různým podmínkám je každý závodní víkend jiný a my jsme se ještě nesnažili o zajetí nejrychlejších možných časů.“

„Zkoušeli jsme různé pneumatiky (během testů v Barceloně; pozn. red.) a máme se z nich co učit. Nebylo úplně snadné dosáhnout na měkčích pneumatikách požadovaných časů.“

„S tím, co jsme se zjistili v Barceloně, pojedeme na první závod a uvidíme, jak budou nové pneumatiky fungovat v teplejším počasí, které, doufejme, Austrálie přinese,“ přeje si Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (9) Další článek: FIA chce přitlačit na standardizaci ve F1
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10