Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Kimi Räikkönen má po testování v Barceloně na svém kontě první velkou dávku kilometrů s monopostem Alfa Romeo, finský pilot však zatím nedokáže odhadnout, jak na tom jeho stáj rychlostně bude v porovnání s ostatními týmy.
Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

Räikkönen je přesvědčený o tom, že ještě nedokázal odhalit pravý potenciál svého vozu. Testy v Barceloně naznačily, že Alfa Romeo bude obtížným soupeřem pro ostatní týmy středu pole, nemusela by ovšem být zcela nejrychlejší.

„Je to velká záhada. Dáme do toho vše, uvidíme, co z toho v první závodě vzejde a na tom poté budeme stavět,“ řekl Räikkönen pro motorsport.com.

„Ještě nejsme na sto procent tam, kde bychom chtěli být, to teď ale říká každý.“

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

Giovinazzi bere Räikkönena jako učitele a referenci

„Přesně řečeno si myslíme, že nejsme tam, kde bychom doopravdy chtěli být,“ odpověděl Kimi Räikkönen na otázku, zda – li si myslí, že jeho tým již objevil pravý potenciál monopostu. „Kvůli různým podmínkám je každý závodní víkend jiný a my jsme se ještě nesnažili o zajetí nejrychlejších možných časů.“

„Zkoušeli jsme různé pneumatiky (během testů v Barceloně; pozn. red.) a máme se z nich co učit. Nebylo úplně snadné dosáhnout na měkčích pneumatikách požadovaných časů.“

„S tím, co jsme se zjistili v Barceloně, pojedeme na první závod a uvidíme, jak budou nové pneumatiky fungovat v teplejším počasí, které, doufejme, Austrálie přinese,“ přeje si Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (9) Další článek: FIA chce přitlačit na standardizaci ve F1