Podle Pirelli se v Maďarsku pojede na tři zastávky

Inženýři Pirelli jsou přesvědčeni, že nejvhodnější strategií pro závod bude ta, která počítá se třemi zastávkami v boxech.
Podle Pirelli se v Maďarsku pojede na tři zastávky

Okruh nedaleko Budapešti je znám tím, že není během roku tolik využíván. To má samozřejmě přímý vliv na charakteristiku jeho povrchu, který je zde velmi kluzký. Podobně jako v Monaku nebo Kanadě rozhodlo vedení Pirelli, že do Maďarska přiveze měkkou a super měkkou směs, přičemž rozdíl v čase na kolo by se měl pohybovat okolo osmi desetin sekundy. V Maďarsku jsou po celý víkend předpovídány spíše letní teploty, což by mohlo v kombinaci s vybranými pneumatikami vyhovovat zejména týmu Ferrari. Šéf Pirelli proto odhaduje, že vzhledem k plánovanému opotřebení obou směsí, bychom měli být svědky strategie se třemi pitstopy.

"Vypadá to na strategii tří zastávek," řekl Autosportu Paul Hembery, šéf Pirelli. "Současné odhady jsou okolo dvaceti čtyř kol pro měkkou směs a možná čtrnáct kol pro super měkkou směs. To se ale bude snižovat s tím, jak teplota poroste. Pokud je to takhle, tak by to mohlo znamenat, že se piloti kvalifikují na super měkké směsi, odstartují do závodu, a poté budou pokračovat na měkké směsi," odhadl.

Další článek: Ve třetím tréninku před GP Maďarska byl nejrychlejší Vettel

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen