Podle Pirelli může nový povrch v Austinu týmům zamotat hlavu

V Turecku měly týmy problém s povrchem. Vloni kvůli nedostatku přilnavosti, letos kvůli větší přilnavosti, než se čekalo. V Austinu může hrát povrch také důležitou roli.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Podle Pirelli může nový povrch v Austinu týmům zamotat hlavu | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Pirelli přivezlo do Austinu prostřední výběr směsí: C2, C3 a C4. Cestovní omezení kvůli covidu-19 znemožnila inženýrům Pirelli změřit asfaltu, který byl v Austinu položen. 

„Přestože týmy mají s Austinem poměrně bohaté zkušenosti, letos je čeká trať, která se oproti roku 2019, kdy jsme zde závodili naposledy, trochu změnila,“ vysvětlil Isola.

„Zhruba 40 % trati bylo obnoveno, ale kvůli omezením z důvodu covidu-19 jsme nemohli vyslat naše pracovníky, aby nový asfalt analyzovali, takže jeho vlastnosti jsou pro všechny otazníkem a konečné dopady na pneumatiky a výkon vozu obecně zjistíme až na místě.“

„Nominace pneumatik byla jako obvykle provedena na základě údajů získaných před závodem, přičemž směsi uprostřed nabídky dobře vyhovovaly okolnostem.“

„Vzhledem k tomu, že boj o titul šampiona je při vstupu do posledních několika závodů sezóny tak vyrovnaný, je jasné, že bude záležet na každém prvku strategie – jak jsme viděli při posledním závodě v Turecku.“

Nedostatek dat je ale jen část problému. Na okruhu nedávno závodila MotoGP a jezdci si stěžovali na nerovnosti. 

Michael Masi uvedl, že pořadatelé Velké ceny USA provedli broušení, aby nerovnosti vyhladili, ale teprve páteční úvodní trénink ukáže rozsah zlepšení.

Diskuze (2) Další článek: Pérez očekává, že Red Bull bude v Austinu silný. Verstappen je opatrnější
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30