Podle odhadů Williamsu má nejvyšší spotřebu motor Ferrari

Technický ředitel Williamsu Sam Michael prozradil výsledky své analýzy spotřeby jednotlivých motorů ve startovním poli. Nejhorší je podle něj Ferrari, nejlepší pak Renault.

Michael to uvedl pro BBC s tím, že podle jeho výpočtů startovalo Ferrari v Bahrajnu o 10 kilogramů těžší než Red Bull, právě kvůli vyšší spotřebě a z toho vyplývající nutnosti vézt ve voze více paliva.

To by pro Ferrari znamenalo v úvodu závodu ztrátu téměř 0,4 sekundy na kolo. Pokud bychom vzali průměrnou ztrátu na kolo 0,2 sekundy, "vydělal" by Red Bull díky nižší hmotnosti 9,8 sekundy za celý závod.

Druhou nejnižší spotřebu má podle Michaela Mercedes, následuje Cosworth. Skutečná rychlost vozů se tedy ukáže až v závěru závodů, kdy mají všechny vozy stejné množství paliva. Nebýt ztráty výkonu, musel by Vettel v závěru bahrajnské Grand Prix pravděpodobně odrážet zrychlujícího Alonsa.

Diskuze (33) Další článek: Purnell: FIA nemá vůli zavést změny, aby byla formule 1 divácky atraktivní
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.