Podle odhadů Williamsu má nejvyšší spotřebu motor Ferrari

Technický ředitel Williamsu Sam Michael prozradil výsledky své analýzy spotřeby jednotlivých motorů ve startovním poli. Nejhorší je podle něj Ferrari, nejlepší pak Renault.

Michael to uvedl pro BBC s tím, že podle jeho výpočtů startovalo Ferrari v Bahrajnu o 10 kilogramů těžší než Red Bull, právě kvůli vyšší spotřebě a z toho vyplývající nutnosti vézt ve voze více paliva.

To by pro Ferrari znamenalo v úvodu závodu ztrátu téměř 0,4 sekundy na kolo. Pokud bychom vzali průměrnou ztrátu na kolo 0,2 sekundy, "vydělal" by Red Bull díky nižší hmotnosti 9,8 sekundy za celý závod.

Druhou nejnižší spotřebu má podle Michaela Mercedes, následuje Cosworth. Skutečná rychlost vozů se tedy ukáže až v závěru závodů, kdy mají všechny vozy stejné množství paliva. Nebýt ztráty výkonu, musel by Vettel v závěru bahrajnské Grand Prix pravděpodobně odrážet zrychlujícího Alonsa.

Diskuze (33) Další článek: Purnell: FIA nemá vůli zavést změny, aby byla formule 1 divácky atraktivní
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.