Podle nových pravidel upravím strukturu týmu, říká Seidl

Andreas Seidl se v McLarenu soustředí především na rok 2021 a příchod nových pravidel. Z tohoto důvodu se už těší, až budou nová pravidla k dispozici.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Podle nových pravidel upravím strukturu týmu, říká Seidl  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Minimálně velký základ pravidel pro rok 2021 má být k dispozici v nejbližších dnech. Původně se zvažovalo, že se jejich dokončení posune na podzim, protože platí, že čím později budou pravidla k dispozici, tím menší výhodu získají velké týmy. Mercedes, Ferrari a Red Bull mohou věnovat více zdrojů na vývoj pro rok 2021.

Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Šéf McLarenu Andreas Seidl s touto úvahou úplně nesouhlasí. „Pokud bojujete proti těm nejlepším v tomto sportu, jako je Mercedes nebo Ferrari, nezáleží na tom, kdy začínají, nebo začínáme,“ řekl Seidl pro Autosport.

„S výsledkem jsme spokojeni. Je důležitější mít jasno v tom, co dostaneme, abychom mohli začít přemýšlet, jak to ovlivní strukturu týmu, a já mohu začít přemýšlet, jak by měl tým vypadat.“

„Jsem spokojený s oběma způsoby. Pokud pravidla přijdou teď nebo později, tak to nic to nezmění. Nakonec je to jako každý rok. Musíte si dát pozor na to, jak dlouho vyvíjíte současné auto, kdy začnete s vozem pro příští rok, kdy začnete pracovat na základním konceptu vozu pro rok poté. Není to nic nového.“

„Pro nás je důležitější mít pravidla, abychom věděli, kterým směrem se vydat, abychom se mohli také zamyslet nad tím, jak chceme tým v budoucnu utvářet, abychom byli připraveni na pravidla 2021. To je pro nás hlavní téma.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Vandoorne v Le Mans překonal absolutní rychlostní rekord WEC

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen