Podle Mosse je Vettel příkladným šampiónem

Siru Stirlingu Mossovi připomíná Sebastian Vettel svojí dominancí a vystupováním na veřejnosti Britova bývalého týmového kolegu a pětinásobného mistra světa Juana Manuela Fangiu.
Podle Mosse je Vettel příkladným šampiónem

Oproti ostatním si u německého jezdce cenní především jeho charakteru a také skutečnosti, že jako světový šampión řádně reprezentuje formuli 1, což se o řadě jeho předchůdců rozhodně říct nedá.    

"Vettel je současným Fangiem ve formuli 1. V tom, že může být tak dobrý, nevidím nic jiného než jeho přirozenou schopnost," řekl Moss na akci Motorsport Hall of fame. "Má velký smysl pro humor. Je zatraceně dobrým světovým šampiónem. Vzpomínám si na mnoho lidí, kteří dosáhli této pozice a nevrátili zpět (sportu) tolik, kolik by měli. On to ale skutečně dělá."

Moss, jenž v F1 závodil v letech 1951 až 1961 a celkem čtyřikrát skončil v konečném pořadí na druhé příčce, sám dobře ví, jaké to je, když jezdec nemá dostatečně konkurenceschopný vůz, s nímž nemůže pomýšlet na vítězství.

"Problémem Jensona a Lewise je to, že stojí proti lepšímu týmu. Red Bull je velmi dobrý. Mít nejlepší vůz je vždycky výhodou, ale když dáte nejlepší vůz nejlepšímu pilotovi, pro ostatní to musí být hrozně frustrující."

"Pamatuji si, když jsem jezdil ve voze, se kterým jsem neměl naději na vítězství. Když jsem skončil třetí, bylo to fantastické, ale je to opravdu docela ubíjející," uvědomuje si Moss.

Dvaaosmdesátiletý bývalý závodník byl rovněž dotázán na to, jak vidí šance Lewise Hamiltona, že se po nepříliš povedené loňské sezoně povede pilotovi McLarenu vrátit zpět na absolutní vrchol a znovu bojovat o titul. Pokud si Hamilton své osobní problémy co nejdříve vyřeší, mělo by být podle Brita vše v pořádku. Je totiž nesmírně důležité, aby měl jezdec čistou hlavu a mohl se plně koncentrovat na svoji práci.  

"Problémy mimo závodní trať by ho neměly ovlivňovat, ale myslím si, že jej ovlivňují. Jedna z věcí, kterou v závodění potřebujete, je koncentrace. Vím, že kdyby mně něco vzalo koncentraci, bylo by to špatné, takže jsem na tom pracoval opravdu tvrdě. Obzvláště, když za mého času trvaly závody tři hodiny," vysvětluje Stirling Moss.

Další článek: Bez výchovného programu pro mladé italské jezdce to nepůjde, říká Trulli