Podle Montezemola jsou současné problémy Ferrari způsobené personální politikou

Luca Cordero di Montezemolo popsal důvody, proč se Ferrari v současné době nedaří.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Podle Montezemola jsou současné problémy Ferrari způsobené personální politikou  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Montezemolo v rozhovoru s RTL opět kritizoval přístup Ferrari k Vettelovi. „Sebastian se stejně jako Michael Schumacher musí cítit jako doma. Stejně jako Michael potřebuje prostředí, které ho podporuje, chrání ho,“ řekl Montezemolo.

Bývalý prezident Ferrari už dříve uvedl, že tým udělal velkou chybu, když oznámil konec spolupráce s Vettelem už před sezónou. 

Buďte trpěliví, vzkazuje Binotto a připouští, že návrat může trvat dlouho

Buďte trpěliví, vzkazuje Binotto a připouští, že návrat může trvat dlouho

Větší část rozhovoru se ale točila okolo současné formy Ferrari a příčinách současného stavu.

„V roce 2014 jsme zaplatili velmi vysokou cenu,“ řekl Montezemolo. „Podcenili jsme složitost projektu nové pohonné jednotky. Ve srovnání s Německem neexistovala zde v Itálii hybridní kultura.“

„Problémy nastaly po roce 2014, bohužel. Lidé, kteří pak řídili Ferrari, neměli ani zkušenosti s formulí 1, ani kompetence ve formuli 1. A mysleli si, že lusknete prsty a hned ve formuli 1 vyhrajete.“

Ferrari v posledních letech opustila řada inženýrů. Mezi nimi také James Allison, který nakonec zakotvil u Mercedesu. Z Maranella odešel před čtyřmi lety. Oficiálně z rodinných důvodů poté, co mu náhle zemřela manželka a děti vyrůstaly ve Velké Británii, ale ví se, že tohle rozhodně nebyl jediný a možná ani ten hlavní důvod.

Fanoušci Ferrari budou muset být trpěliví. Vítězit začneme až v roce 2022, říká Elkann

Fanoušci Ferrari budou muset být trpěliví. Vítězit začneme až v roce 2022, říká Elkann

„Velkou chybou bylo nechat odejít Jamese Allisona,“ pokračuje Montezemolo. „Uvedu jeho, ale mohl bych jmenovat i ostatní. A pak došlo k chybám při převodu velmi dobrých inženýrů z výroby silničních automobilů do F1. Tam jsou vyžadovány úplně jiné dovednosti.“

„Enzo mi vždy říkal, že pokud existuje, teď to přeháním, nejlepší pilot v Guatemale, měli bychom ho získat. Totéž platí pro inženýry. Musíme si najmout ty nejlepší lidi, aby zlepšili výkon. A tito inženýři musí pomáhat mladým talentům, aby mezi nimi rostli.“

Další článek: Podle Palmera Red Bull promarnil příležitost. Měl vzít Alonsa a mohl bojovat s Mercedesem

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.