Podle Marka není kauza zeleného red bullu uzavřená

Helmut Marko prohlásil, že poté, co FIA uznala nejnovější balíček vylepšení Astonu Martinu za legální, Red Bull stále zkoumá některé skutečnosti.
Podle Marka není kauza zeleného red bullu uzavřená

B verze vozu AMR22 vypadá stejně jako vůz RB18. Podle FIA vše v pořádku, podle Astonu Martin jde o B verzi, na které tým pracoval od listopadu poté, co mu došlo, že A verze je slepá cesta. 

FIA prověřovala Aston Martin kvůli kopírování, Red Bull trollí

FIA prověřovala Aston Martin kvůli kopírování, Red Bull trollí

„Pokud by došlo k jakémukoli přenosu duševního vlastnictví, jednalo by se jednoznačně o porušení předpisů a bylo by to vážné znepokojení,“ uvedl Red Bull v prohlášení.

„Nyní musí být objasněno, jak tato neuvěřitelná kopie vznikla,“ řekl Helmut Marko pro Sky Sport Germany.

„Kopírování není zakázáno. Musíte ale také vzít v úvahu, že od nás bylo odlákáno sedm lidí a že náš šéf aerodynamiky (Dan Fallows) byl do Astonu Martinu přilákán neúměrně vysokým honorářem.“

Marko navíc naznačil, že Red Bull má „důkazy“, které stále prověřuje. „Stále existují nějaké skutečnosti, které prověřujeme. Budeme se tím podrobně zabývat. Nejde jen o Dana Fallowa. Existují důkazy, že byla stažena data.“

Další článek: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Leclerc před oběma mercedesy

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00