Podle Marka nemá Gasly lepší možnost, než je zůstat u AlphaTauri

Helmut Marko naznačil, že junioři Red Bullu mají smůlu. Jezdecké sestavy obou týmů Red Bullu se nebudou měnit.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Podle Marka nemá Gasly lepší možnost, než je zůstat u AlphaTauri | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Pokud se nestane něco zásadního, tak za Red Bullu budou v dalších dvou letech jezdit Max Verstappen a Sergio Pérez. Úřadující mistr světa má smlouvu do roku 2028 a Pérez podepsal do konce roku 2024.

Kdy končí jezdcům F1 smlouvy?

Kdy končí jezdcům F1 smlouvy?

Helmut Marko naznačil, že velké změny nelze očekávat ani u AlphaTauri.

„V pátek před tréninky v Monaku jsme podepsali smlouvu, aby se Checo mohl dále soustředit na závodní víkend,“ řekl Marko pro Formel1.de.

„Když se podíváte na historii Red Bullu, je tu jedna konkrétní vlastnost, která nás odlišuje – naše kontinuita a plánování dopředu. Chtěli jsme tedy mít jasno ohledně dalších let.“

Pierre Gasly trochu podkopává Markova slova o plánovaní dopředu a kontinuitě. Red Bull totiž ještě nedávno měnil jezdce v Red Bullu v průběhu sezóny. Onu kontinuitu nyní našel až s Pérezem, který je zejména letos důstojným soupeřem Verstappena.

Gasly už jezdil za Red Bull a rád by se opět dostal do konkurenceschopnějšího vozu.

Říká vždy to, co si myslí, popisuje Gasly svůj vztah s Helmutem Markem

Říká vždy to, co si myslí, popisuje Gasly svůj vztah s Helmutem Markem

„Než Pérez podepsal smlouvu, samozřejmě jsem s Gaslym mluvil,“ vysvětlil Marko. „Musíme se podívat, co se stane po roce 2023. Jaká je pro něj alternativa? Nemyslím si, že v tuto chvíli existuje alternativa, která by byla výrazně lepší než AlphaTauri.“

Red Bull má v juniorských sériích jezdce, ale ti se zřejmě do F1 jen tak nedostanou – tedy když odmyslíme páteční tréninky. Jde třeba o Liama Lawsona, Jehan Daruvalu a Jüriho Vipse.

„Pravděpodobně můžeme předpokládat, že současní jezdci zůstanou na svých místech. Nicméně koronavirus je stále přítomen, takže se může stát, že budou muset nastoupit mladíci. Samozřejmě doufám, že se nikdo nezraní, ale budou muset čekat ještě rok.“

Další článek: Kuan-jü Čou by byl rád, kdyby titul získal Leclerc

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00