Podle Lotusu je teď nejsilnější Ferrari

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez se domnívá, že Barcelona přeci jen přinesla menší změny v rozložení sil, vidí zlepšení Ferrari a zhoršení Red Bullu.
Podle Lotusu je teď nejsilnější Ferrari

Lopez naznačil, že úřadující mistři jsou teď až třetí nejsilnější. "Byl jsem trochu překvapený red bully," řekl v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Španělsko bylo důležitým závodem, všichni vrhli na své vozy vše, co měli."

"Myslím, že jsme očekávali Mercedes rychlý na jedno kolo. Ferrari je teď asi nejsilnějším vozem. Red Bull je možná níž, než jsme ho čekali, a my jsme byli asi tam, kde jsme (druzí)."

Kimi Räikkönen sice po závodě řekl, že Lotus na vítězství neměl, Lopez si tím ale jistý není.

"Mysleli jsme si, že ho můžeme vyhrát. Závod jsme ztratili na začátku, když Fernando a Vettel dokázali přeskočit Hamiltona a my jsme párkrát uvízli v provozu. Tam jsme ztratili závod, jinak to bylo velmi dobré. Auto je super konzistentní a bylo rychlé na obou směsích."

"Byl jsem zklamaný, že byl Romain mimo body, to byla velká ztráta. Stane se to všem. Romain má trochu smůlu a ve chvílích, kdy bude mít štěstí, musí získat maximální počet bodů. Vrátí se mu to."

Další článek: Pro Hondu pracuje bývalý motorář Ferrari a FIA Gilles Simon

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.