Podle Kubici se problém BMW Sauberu nazývá KERS

Tým mu věnoval příliš mnoho prostředků a nakonec ho nepoužívá.
Tým BMW Sauber letos zaznamenal svůj první výrazný propad a z bojů o přední příčky zůstaly jen vzpomínky. I to přispělo k odchodu automobilky BMW z formule 1 na konci letošní sezóny. Podle Roberta Kubici se na propadu formy významnou měrou podílel vývoj systému na rekuperaci kinetické energie, který nakonec tým ani nepoužívá.

"KERS si vyžádal hodně práce a času. A asi jsme zapomněli na některé jiné věci, kterým jsme se měli věnovat," řekl Kubica pro Evening Standard.

Přitom BMW Sauber patřil mezi největší zastánce těchto systémů a loni zablokoval dohodu, která by vedla k zastavení vývoje KERS a jeho nepoužívání v letošní sezóně.

Navíc tým spoléhal na další posun vpřed v roce 2009, chtěl bojovat o tituly, takže se relativně brzy začal věnovat vozu F1.09. Kubica se sice nedomnívá, že by mu pokračující vývoj loňského vozu mohl zajistit vítězství v šampionátu, z bojů by prý ale nevypadl tak brzy.

"Nemyslím, že bych titul vyhrál, ale mohl jsem být Lewisovi blíže," uvedl.

Kubica na konci letošní sezóny přestoupí do Renaultu. Aféra francouzského týmu z loňské GP Singapuru sice znamenala další faktory ke zvážení, ale výsledek se nakonec nezměnil.

"Přijít o dva klíčové lidi (Briatoreho a Symondse) je pro tým velká věc, to je jisté. Bude to mít vliv na tým a jeho práci. Ale zareagovali rychle, problémy vyřešili a snaží se, jak nejlépe umí," dodal Kubica.
Další článek: Marc Gené pravděpodobně zůstane testovacím jezdcem Ferrari

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.