Podle Kubici se problém BMW Sauberu nazývá KERS

Tým mu věnoval příliš mnoho prostředků a nakonec ho nepoužívá.
Tým BMW Sauber letos zaznamenal svůj první výrazný propad a z bojů o přední příčky zůstaly jen vzpomínky. I to přispělo k odchodu automobilky BMW z formule 1 na konci letošní sezóny. Podle Roberta Kubici se na propadu formy významnou měrou podílel vývoj systému na rekuperaci kinetické energie, který nakonec tým ani nepoužívá.

"KERS si vyžádal hodně práce a času. A asi jsme zapomněli na některé jiné věci, kterým jsme se měli věnovat," řekl Kubica pro Evening Standard.

Přitom BMW Sauber patřil mezi největší zastánce těchto systémů a loni zablokoval dohodu, která by vedla k zastavení vývoje KERS a jeho nepoužívání v letošní sezóně.

Navíc tým spoléhal na další posun vpřed v roce 2009, chtěl bojovat o tituly, takže se relativně brzy začal věnovat vozu F1.09. Kubica se sice nedomnívá, že by mu pokračující vývoj loňského vozu mohl zajistit vítězství v šampionátu, z bojů by prý ale nevypadl tak brzy.

"Nemyslím, že bych titul vyhrál, ale mohl jsem být Lewisovi blíže," uvedl.

Kubica na konci letošní sezóny přestoupí do Renaultu. Aféra francouzského týmu z loňské GP Singapuru sice znamenala další faktory ke zvážení, ale výsledek se nakonec nezměnil.

"Přijít o dva klíčové lidi (Briatoreho a Symondse) je pro tým velká věc, to je jisté. Bude to mít vliv na tým a jeho práci. Ale zareagovali rychle, problémy vyřešili a snaží se, jak nejlépe umí," dodal Kubica.
Další článek: Marc Gené pravděpodobně zůstane testovacím jezdcem Ferrari

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.