Podle italského tisku Ferrari zvažuje, zda podnikne kroky proti Verstappenovi

Max Verstappen má hodně divoký konec sezóny. V Mexiku zlehčoval nezpomalení pod žlutou vlajkou, v Austinu reagoval ostře na kritická slova Hamiltona a Vettela a po závodě naznačil, že Ferrari podvádělo.

Verstappen naznačil, nebo spíše řekl přímo, že Ferrari podvádělo. Reagoval tak na zpomalení rudých vozů na rovinkách v Austinu po vydání technické směrnice FIA.

„Tohle se vám stane, když přestanete podvádět.“ uvedl v neděli třetí Verstappen pro holandskou Ziggo Sport.

Binotto vysvětlil, proč bylo Ferrari v USA pomalejší na rovinkách

Binotto vysvětlil, proč bylo Ferrari v USA pomalejší na rovinkách

„Abych byl zcela upřímný, tak tohle je úplný vtip. Nemá o ničem představu, není součástí týmu,“ kritizoval Verstappena Leclerc.

„Víme naprosto přesně, co děláme. Nevím, proč vůbec mluví. Vůbec nic o nás neví.“

Ferrari zvažuje, zda podnikne kroky

Podle Corriere della Sera v Maranellu zvažují, zda je vhodné podniknout další kroky na ochranu jejich image. Binotto také požádal Christiana Hornera o schůzku, na které si mají situaci vyjasnit. 

„Slyšel jsem některá prohlášení, která mě opravdu zklamala. Byla špatná a nedobrá pro sport. Je dobře, že došlo k objasnění ze strany FIA, ale nemělo to žádný dopad na náš výkon. V minulosti měly jiné týmy technickou výhodu, ale nikdo na ně neukazoval prstem.“

Jsou to hloupé komentáře. Ať zůstanou doma, reaguje Verstappen na kritiku Hamiltona a Vettela

Jsou to hloupé komentáře. Ať zůstanou doma, reaguje Verstappen na kritiku Hamiltona a Vettela

Verstappena kritizuje také jeho otec. Ten už po Mexiku říkal, že měl Max mlčet ohledně žlutých vlajek.

„Skvělá věc na Maxovi je, že u něj platí, co na srdci, to na jazyku a je vždy přímočarý,“ řekl Jos Verstappen po Mexiku pro Ziggo Sport v reakci na slova svého syna, že pod žlutou vlajkou nezpomalil, protože nebylo potřeba a měl to pod kontrolou. „Ale v tomto případě neměl nic říkat.“

Slova svého syna na adresu Ferrari hodnotí podobně. „Nikdy přesně nevíte, co se stane, ale z dat vidíme, že najednou byli mnohem méně rychlí,“ řekl Jos Verstappen.

„Dříve měli na rovinkách výhodu sedmi až devíti desetin sekundy a nyní jen polovinu. Nemůžete však dokázat, že podváděli, takže byste o tom neměli nic říkat.“

„Možná to nebyl nejchytřejší výrok, ale chápu Maxe. Je velmi motivovaný a chce vyhrát. Po letní přestávce mělo Ferrari po dobrých výkonech Red Bullu slušnou formu. Byli neuvěřitelně rychlí, ale v Austinu už méně. Nicméně jsou stále rychlí, ale už ne tolik.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Týmy nevylučují možnost, že si příští rok ponechají letošní pneumatiky

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10