Podle Hornera to v Baku nebyla tak úplně týmová režie

Max Verstappen v 15. kole předjel Péreze, který dostal od týmu příkaz nebojovat.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Podle Hornera to v Baku nebyla tak úplně týmová režie  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Charles Leclerc zajel během virtuálního safety caru do boxů ze druhého místa. Závod tak vedl Pérez a Verstappen byl druhý. Brzy však Péreze, který měl problémy se zadními pneumatikami, dojel a v 15. kole předjel. Tým dal Pérezovi příkaz „žádný boj“.

„Myslím, že dnes nešlo striktně o týmové příkazy,“ vysvětlil Horner. „Bylo to prostě o tom, že máte rychlejší auto a pomalejší auto. Max měl v tu chvíli značný náskok před Checem, který měl na zadních pneumatikách poměrně velké drolení.“

„Pokud je jedno auto rychlejší, tak je dobré si to přiznat a zaměřit se na dosažení co nejlepšího výsledku pro tým.“

Horner přiznal, že Red Bull má stále v mysli kolizi jezdců Red Bullu na stejné trati. V roce 2018 v Baku kolidoval Verstappen s Ricciardem.

„Rozdíl v tempu obou jezdců byl výrazný. Ráno jsme o tom diskutovali. Řekli jsme si: ‚Podívejte se, když spolu závodíte, dejte si navzájem prostor‘. A oni to udělali, protože rok 2018 není v našich myslích příliš daleko.“

„Bylo velmi důležité, aby se jezdci v této fázi šampionátu k sobě chovali férově, aby maximalizovali body proti Ferrari.“

„Myslím, že Checo je vyzrálý chlapík,“ řekl Horner. „Chápe širší souvislosti a je mu jasné, že je to dlouhý šampionát. Po Monaku je v nejlepší formě své kariéry.“

Podle Hornera měl Pérez možná špatné nastavení pro kvalifikaci, které v závodě způsobilo větší degradaci zadních pneumatik.

Další článek: Spekulace: Piastri by mohl už v Silverstonu nahradit Latifiho

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00