Podle Hondy se blíží obrat

Šéf Hondy pro Motorsport Jasuhisa Arai si myslí, že již brzy uvidíme zlepšený výkon pohonné jednotky Honda.
Podle Hondy se blíží obrat

„Máme ještě sedm žetonů, které nám zbyly,“ řekl pro Motorsport.com. „Použijeme je ve druhé polovině sezóny po letní přestávce.“ Podle Araie očekávají, že jim to přinese dobré zisky.

„Tohle je cíl, který sdílíme s naším týmem. Oba jezdci náš plán znají a věří nám.“ Arai podobně jako už dříve naznačil, že klíčem je spalování.

„Spalování je velmi důležité pro zisk výkonu – změna designu spalovací komory, časování ventilů a vše pro zlepšení spalování. Je to hlavně v ICE (spalovací motor, pozn. redakce), ale některé oblasti jako MGU-K, MGU-H a to včetně turbodmychadla jsou dalšími oblastmi, kde musíme pracovat na zisku většího výkonu.“

Příští rok nebo přesněji pro příští sezónu musí Honda (a také ostatní výrobci) počítat už jen s 25 žetony. Zatím nebyla schválena úprava pravidel, takže 28. února dojde k homologaci a od té doby se už pohonná jednotka pro rok 2016 vyvíjet nebude.

„Už máme hotový plán,“ potvrdil Arai. „Máme mnoho nápadů, jak žetony pro příští rok využijeme. Dáváme ale přednost tomu, aby se datum posunulo – takže by zbývající žetony mohly být využity v průběhu roku. Je to dobré pro všechny.“

Honda má poměrně agresivní řešení pohonné jednotky. Arai na tomto postupu ale trvá. „Naším cílem je porazit nejlepší tým. Pokud bychom to dělali stejně (jako Mercedes), tak ho jen doženeme.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jordan se tvrdě opřel do McLarenu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.