Podle Hilla už Hamiltona nikdo neporazí, Häkkinen si není tak jistý

Dva bývalí mistři světa komentují šance obou pilotů Mercedesu na zisk titulu.
Podle Hilla už Hamiltona nikdo neporazí, Häkkinen si není tak jistý

„Do této sezóny jsem vždy pozoroval, že Lewisova koncentrace se může kdykoliv ztratit. Tentokrát to ale vypadá, že se schová jako člověk, kterému to jde bez problémů”, říká pro BBC Damon Hill.

Podle mistra světa z roku 1996 bude Hamiltona velmi těžké porazit. Pro piloty ostatních týmů zcela určitě, ale ani týmový kolega to nebude mít snadné. „Nico měl dvě možnosti Lewise porazit a to v Bahrajnu a ve Španělsku, ale nechal si to proklouznout mezi prsty”.

Trochu jiný názor má bývalá hvězda McLarenu Mika Häkkinen. „Hamilton je zdá se rychlejší, ale není všem dnům konec. I kdyby byl Lewis nadále rychlejší, tak to neznamená, že by to měl Nico vzdát. Sezóna je dlouhá a stát se může cokoliv”.

Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Häkkinen se pochopitelně vyjádřil také ke svému krajanovi. Podle něj to má Kimi ve Ferrari těžké, protože vůz je stavěn na Alonsa a Kimimu nemusí sednout. Na druhou stranu Alonsa varuje.

„Všichni ví, že Kimi je talentovaný jezdec a v Barceloně to v kvalifikaci Alonsovi ukázal. Alonso by neměl podceňovat Kimiho profesionalitu a rychlost, protože se mu to může vymstít.”

Další článek: Minardi: raději řešte ztrátu na Mercedes než hluk motorů

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10