Podle Hilla už Hamiltona nikdo neporazí, Häkkinen si není tak jistý

Dva bývalí mistři světa komentují šance obou pilotů Mercedesu na zisk titulu.
Podle Hilla už Hamiltona nikdo neporazí, Häkkinen si není tak jistý

„Do této sezóny jsem vždy pozoroval, že Lewisova koncentrace se může kdykoliv ztratit. Tentokrát to ale vypadá, že se schová jako člověk, kterému to jde bez problémů”, říká pro BBC Damon Hill.

Podle mistra světa z roku 1996 bude Hamiltona velmi těžké porazit. Pro piloty ostatních týmů zcela určitě, ale ani týmový kolega to nebude mít snadné. „Nico měl dvě možnosti Lewise porazit a to v Bahrajnu a ve Španělsku, ale nechal si to proklouznout mezi prsty”.

Trochu jiný názor má bývalá hvězda McLarenu Mika Häkkinen. „Hamilton je zdá se rychlejší, ale není všem dnům konec. I kdyby byl Lewis nadále rychlejší, tak to neznamená, že by to měl Nico vzdát. Sezóna je dlouhá a stát se může cokoliv”.

Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Vettel nehraje čistou hru a jednou by toho mohl litovat, říká Häkkinen

Häkkinen se pochopitelně vyjádřil také ke svému krajanovi. Podle něj to má Kimi ve Ferrari těžké, protože vůz je stavěn na Alonsa a Kimimu nemusí sednout. Na druhou stranu Alonsa varuje.

„Všichni ví, že Kimi je talentovaný jezdec a v Barceloně to v kvalifikaci Alonsovi ukázal. Alonso by neměl podceňovat Kimiho profesionalitu a rychlost, protože se mu to může vymstít.”

Další článek: Minardi: raději řešte ztrátu na Mercedes než hluk motorů

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00