Podle Hilla by Schumacher stále mohl podávat hvězdné výkony

Vyšší věk by pro něho nebyl brzdou.

Spekulace o návratu Michaela Schumachera do závodů formule 1 se nerozplývají, naopak narůstají na intenzitě. Podle Bildu už dokonce Schumacher má s Mercedesem podepsanou smlouvu. Mluví se o platu sedmi milionů euro.

K možnému Schumimu comebacku se již vyjádřilo množství lidí ze světa formule 1. Že by se v nejvyšší motoristické disciplíně ani dnes neztratil, si myslí i Damon Hill.

"Já osobně si myslím, že by nebylo zlé, kdyby se Michael Schumacher vrátil. Když se mi podařilo vyhrát závod v sedmatřiceti v týmu Jordan, pak jsem si jistý, že Michael by v jednačtyřiceti určitě dokázal vítězit ve voze Rosse Brawna.

Ross vyhrál šampionát, takže je pravděpodobné, že i příští rok bude mít dobrý vůz. Navíc mluvíme o Michaelovi Schumacherovi, který byl vždycky rychlík. Má výjimečnou fyzičku. V životě nedělal nic jiného než závodění. To, že závodil na motorkách potvrzuje, že stále má potřebu rychlosti.

Nemyslím, že kariéru v roce 2006 ukončil tak, jak si to představoval. Zastávám názor, že k tomu byl spíš donucen, než že to bylo vlastní rozhodnutí. Bylo to politické rozhodnutí, ke kterému ho dotlačilo Ferrari. Bylo to pro něj neuspokojivé a myslím, že může mít pocit, že má ještě ve formuli 1 rozdělanou práci.

Jediný problém bych viděl v jeho zranění krku, kvůli kterému nemohl v létě nahradit Felipeho Massu. Pokud už je ale krk v pořádku, nevidím důvod, proč by nebyl schopen podávat další hvězdné výkony. Některé věci, které lidi dělají, jsou riskantní. Nějakým způsobem jsou k tomu dovedeni. Vezměte si třeba sira Ranulpha Fiennese, který vylezl na Mount Everest v době, kdy mu bylo kolem pětašedesáti. Někteří lidé prostě rádi hledají hranice lidských možností. Michael podle mě k takovým lidem patří.

Pokud to Michael chce, měl by to udělat. Může dělat něco, co miluje a všem ukázat, že je to fajn kluk a sportovec," uvedl Hill v The Times.

Damon Hill byl ve své kariéře jedním z největších Schumacherových rivalů. V přímých bojích o titul (roky 1994 a 1995) však se svým německým protivníkem prohrál. Jejich ostré souboje na trati nezřídka končily kolizemi. Nejkontroverznější z nich bude zřejmě incident ze závodu v Adelaide v roce 1994, který titul přihrál Schumacherovi a vzájemným vztahům obou závodníků vůbec nepomohl.

Další článek: Di Grassi bude příští rok závodit ve formuli 1, zřejmě u týmu Virgin

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00