Podle Herberta může Pérez potrápit Verstappena v Baku i celé sezoně

Bývalý pilot formule 1 a současný komentátor Johnny Herbert chválí Sergia Péreze.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Podle Herberta může Pérez potrápit Verstappena v Baku i celé sezoně | Foto: Getty Images / Clive Mason

Podle Herberta se Pérez v Red Bullu „dobře zabydlel“. Mexičan přišel do týmu vloni a odjede za něj celkově nejméně 4 sezóny. Nedávno prodloužil smlouvu do konce roku 2024.

Po vítězství v Monaku ztrácí na Verstappena jen 15 bodů. „Odvedl skvělou práci, viděli jsme to v Monaku, skvěle vyzrál. Je to skvělá zpráva pro něj, ale také pro Red Bull, protože šampionát konstruktérů je ve formuli 1 také velmi důležitý,“ řekl Herbert pro Sky Sports.

„Myslím, že způsob, jakým přistupuje ke svému závodění, je něco, na co by se mělo dívat mnoho mladých lidí, kteří se snaží dostat z motokár do formule 1. Chová se opravdu skvěle a je stále silnější.“

„Jedeme do Ázerbájdžánu, kde vloni vyhrál závod. Za dobu, co tam závodíme, tam byl třikrát na stupních vítězů. Myslím, že totéž se podařilo jen Sebastianu Vettelovi.“

„Vypadá to, že jede opět na okruh, který mu vyhovuje a který mu umožní ukázat rychlost, kterou skutečně má.“

„Začíná být Verstappenovi tak trochu trnem v oku a bude zajímavé sledovat, jak se dynamika mezi nimi vyvine. V Baku nás čeká zajímavý závod, do kterého dají oba jezdci Red Bullu všechno a nedá se říct, kdo se dostane dopředu.“

Další článek: Ralfu Schumacherovi se nelíbí Steinerova slova o jeho synovci

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00