Podle Hauga je Singapur nejtěžší okruh pro převodovku a brzdy

Michael Schumacher i Nico Rosberg chtějí v nočním závodě na okruhu Marina Bay navázat na dobré výsledky Mercedesu z Belgie a Itálie. Norbert Haug upozorňuje, že zabrat dostanou brzdy a převodovka.
Podle Hauga je Singapur nejtěžší okruh pro převodovku a brzdy

Michael Schumacher rád vzpomíná na svou loňskou singapurskou premiéru. "Bylo zajímavé pracovat v jiném časovém režimu. Překvapivě to fungovalo dobře. Byla zábava jezdit a dělat různá setkání uprostřed noci," vzpomíná sedminásobný mistr světa. "Městský okruh je dobrá zábava a je celkem náročný. Je to událost pro fanoušky. Je fantastické, že jsou tak blízko autům v ulicích města a vidí opravdovou podívanou."

Nico Rosberg má na Singapur díky druhému místu z roku 2008, kdy se na Marina Bay jelo poprvé také pěkné vzpomínky. "Je to fantastické město a po závodě jsem se tu vždy snažil zůstat a strávit určitý čas s přáteli. Jezdit na této trati je zábavné a je to opravdová výzva. Díky charakteru okruhu se musíte po celé kolo plně soustředit, vše je tu úzké a těsné."

Mercedesy byly v Belgii a Itálii velmi rychlé. Schumacher si připsal dvě pátá místa a Rosberg jedno šesté, když ve Spa v úvodu jezdil na první příčce. V tomto trendu by pochopitelně britsko-německá stáj chtěla pokračovat.

Šéf týmu Ross Brawn upozorňuje, že je v Singapuru hodně zatáček, kde se jezdí na jedničku a dvojku. Díky nízkým průměrným rychlostem vyžaduje okruh velký přítlak. Norbert Haug z Mercedes-Benz Motorsport dodal, že pro brzdy a převodovku se jedná o nejnáročnější závod v kalendáři F1. "V posledním sektoru musí jezdci na patnácti stech metrech zvládnout deset zatáček. Na tak točitém a hrbolatém okruhu je velmi blízko k chybě," dodal.

Diskuze (34) Další článek: Bruno Senna si zvyká na vůz i tým v závodním režimu
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00