Podle Hamiltona se Mercedes na suchu propadne

Piloti Mercedesu v odpoledním tréninku v Suzuce obsadili první dvě místa. Hamilton však varuje před přehnaným optimismem.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Podle Hamiltona se Mercedes na suchu propadne | Foto: Getty Images / Clive Rose

Lewis Hamilton (13./2.)

V neděli sice existuje šance na déšť, kvalifikace se však zřejmě pojede na suchu. V takovém případě si sedminásobný mistr světa nemyslí, že bude mít možnost bojovat o pole position.

„Něco jsme najeli, ale myslím, že zbytek víkendu bude na suchu. Pokud trať opravdu oschne, očekávám, že Red Bull a Ferrari budou hodně silné. Nemám to ale ničím podložené. Doufám, že budeme také rychlí, ale podobné naděje si dělám každý víkend.

Při hodnocení je potřeba brát v potaz několik faktorů – nastavení, pneumatiky, jejich opotřebování i teplotu. Musíme také počítat s tím, jaké nastavení přítlaku měli ostatní. Pozitivní bylo, že nám to jelo i po výměně pneumatik,“ prohlásil Hamilton.

George Russell (18./1.)

Mladší z dvojice Mercedesu ve druhém tréninku porazil Red Bull o osm desetin sekundy. Zdá se to být jako parádní náskok, počasí však nedovolilo podat divákům skutečný obrázek o rozložení sil.

„Myslíme, že zítra bude sucho. Myslím, že to bude jako obvykle a popereme se o místo v první šestici. Doufám, že bude šance dostat se i výš, ale nevím, zda je to uskutečnitelné. Počkejme si na třetí trénink, který bude pro všechny klíčový.

Výsledky na mokru nejsou příliš reprezentativní. Samozřejmě jsou ale i dnešní jízdy užitečné do budoucna. Existuje nízká pravděpodobnost deště v neděli, ale zítra by mělo být úplně sucho. Každopádně je ale příjemné zakončit den na vysokých pozicích. Zvlášť po prvním tréninku, kdy jsme byli hluboko v poli,“ Russell.

Další článek: Třetí potenciální poškození šasi. Je to frustrující, říká Steiner po nehodě Schumachera

Témata článku: , , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.