Podle Hamiltona schází McLarenu přítlak

McLaren sice patří mezi největší favority sezony, ale v první kvalifikaci se Lewis Hamilton ani Jenson Button nezapojili do bojů o pole position.

McLaren disponuje v jezdeckém složení dvěma posledními mistry světa. Ani jeden z nich dnes nezasáhl do přímých bojů o pole position. Lewis Hamilton se kvalifikoval jako čtvrtý a Jenson Button osmý.

Podle Hamiltona vůz postrádá přítlačnou sílu a to zejména na hrbolatém středním úseku tratě. "Výsledek mě překvapil. Nejsme tak rychlí jako Red Bull a Ferrari, takže je pro nás čtvrté místo skvělé. Někteří rychlí jezdci jsou až za mnou. Momentálně zaostáváme především v oblasti přítlaku. Ve střední části jsme ztratili téměř sekundu," přiznal Hamilton a dodal, že na zlepšení aktuální situace už se v továrně pracuje. "Nemyslím si, že bychom byli ve hře o vítězství, ale doufám, že se nám podaří naši pozici udržet, popřípadě se posunout dopředu."

Mistr světa z roku 2008 ale zdůraznil, že vůz MP4-25 je mnohem konkurenceschopnější než jeho předchůdce na začátku loňské sezony. "Musíme dál pracovat, abychom se posunuli dopředu," upozornil a dodal, že bude těžké správně vybrat strategii pneumatik. "Nemyslím si, že lidé dokáží pochopit, jak obtížné je šetřit gumy v těchto podmínkách. Je neuvěřitelné, jak rychle se tu opotřebovávají." Hamilton je znám svým jezdeckým stylem, který je náročný na pneumatiky.

Obhájce titulu Jenson Button absolvuje první závodní víkend za volantem McLarenu. Nejdřív měl potíže s blokováním předních kol, ale to se podařilo vyřešit. Také on byl z výsledku překvapen, i když z jiného pohledu než jeho týmový kolega. Ve třetí části kvalifikace měl totiž s vozem problémy a zajel až osmý čas. "Při každém výjezdu jsem se v autě cítil lépe a lépe, ale v posledním stintu to nebylo ono, musíme se na auto podívat a zjistit, v čem to bylo."

Angličana překvapilo, že Sebastian Vettel i obě ferrari byla o tolik rychlejší. "Lewis je čtvrtý, což není tak špatné, ale když se podíváte na rozdíl oproti nejrychlejšímu, je to více než sekunda, což je velké překvapení," zdůraznil. "Zítra to může být trochu jiné, protože tyto vozy se s plnými nádržemi chovají velmi odlišně. Uvidíme, co ostatní předvedou v závodě."

Diskuze (187) Další článek: Schumacher: Jak jste viděli, Nico je o trochu rychlejší než já
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00