Podle Hamiltona schází McLarenu přítlak

McLaren sice patří mezi největší favority sezony, ale v první kvalifikaci se Lewis Hamilton ani Jenson Button nezapojili do bojů o pole position.

McLaren disponuje v jezdeckém složení dvěma posledními mistry světa. Ani jeden z nich dnes nezasáhl do přímých bojů o pole position. Lewis Hamilton se kvalifikoval jako čtvrtý a Jenson Button osmý.

Podle Hamiltona vůz postrádá přítlačnou sílu a to zejména na hrbolatém středním úseku tratě. "Výsledek mě překvapil. Nejsme tak rychlí jako Red Bull a Ferrari, takže je pro nás čtvrté místo skvělé. Někteří rychlí jezdci jsou až za mnou. Momentálně zaostáváme především v oblasti přítlaku. Ve střední části jsme ztratili téměř sekundu," přiznal Hamilton a dodal, že na zlepšení aktuální situace už se v továrně pracuje. "Nemyslím si, že bychom byli ve hře o vítězství, ale doufám, že se nám podaří naši pozici udržet, popřípadě se posunout dopředu."

Mistr světa z roku 2008 ale zdůraznil, že vůz MP4-25 je mnohem konkurenceschopnější než jeho předchůdce na začátku loňské sezony. "Musíme dál pracovat, abychom se posunuli dopředu," upozornil a dodal, že bude těžké správně vybrat strategii pneumatik. "Nemyslím si, že lidé dokáží pochopit, jak obtížné je šetřit gumy v těchto podmínkách. Je neuvěřitelné, jak rychle se tu opotřebovávají." Hamilton je znám svým jezdeckým stylem, který je náročný na pneumatiky.

Obhájce titulu Jenson Button absolvuje první závodní víkend za volantem McLarenu. Nejdřív měl potíže s blokováním předních kol, ale to se podařilo vyřešit. Také on byl z výsledku překvapen, i když z jiného pohledu než jeho týmový kolega. Ve třetí části kvalifikace měl totiž s vozem problémy a zajel až osmý čas. "Při každém výjezdu jsem se v autě cítil lépe a lépe, ale v posledním stintu to nebylo ono, musíme se na auto podívat a zjistit, v čem to bylo."

Angličana překvapilo, že Sebastian Vettel i obě ferrari byla o tolik rychlejší. "Lewis je čtvrtý, což není tak špatné, ale když se podíváte na rozdíl oproti nejrychlejšímu, je to více než sekunda, což je velké překvapení," zdůraznil. "Zítra to může být trochu jiné, protože tyto vozy se s plnými nádržemi chovají velmi odlišně. Uvidíme, co ostatní předvedou v závodě."

Další článek: Schumacher: Jak jste viděli, Nico je o trochu rychlejší než já

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen