Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

Mercedes v této sezóně vyhrál všech sedm doposud odjetých velkých cen a sám Lewis Hamilton vystoupil pětkrát na nejvyšší stupínek. Po zkušenostech z kanadské grand prix si však pětinásobný mistr světa myslí, že Ferrari v současnosti disponuje speciálním módem motoru, který v této části sezóny nemá Mercedes k dispozici.
Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

„Na rovinkách byli tak rychlí. Stoprocentně mají nějaký silnější mód motoru, který my zatím nemáme,“ cituje Hamiltona po závodě v Montrealu web motorsport.com.

„Vždy přepnuli na výkonnější nastavení a vzdálili se mi na rovince, a to i v případě, kdy jsem měl otevřený systém DRS.“

Na Hamiltonových slovech může být něco pravdy, Sebastian Vettel totiž v jednom okamžiku kanadské grand prix dostal pokyn přejít na „mód motoru 1“ ve chvíli, kdy od svého Ferrari potřeboval vyšší výkon.

„Během závodu jsem si všiml, jak Ferrari z ničeho nic na rovince zrychluje. To je součástí hry, ale oni zkrátka odvedli fantastickou práci s nastavením pohonné jednotky,“ chválí Ferrari Hamilton.

Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

Za vyšší rychlostí Ferrari na rovinkách by mohla stát i aerodynamická koncepce rudých vozů pro sezónu 2019, které generuje méně přítlaku než ta u monopostů Mercedesu.

Lewis Hamilton uvedl, že do stíhání Sebastiana Vettela až do jeho osudové chyby dal úplně všechno. Pilot Mercedesu už prý neměl nic v záloze.

„Máme teď práci. Viděli jsme, jak rychlé bylo Ferrari v Kanadě, dobré tempo měli i v Monaku, takže bude zajímavé sledovat, jak se to bude vyvíjet dál,“ říká Hamilton.

„Na rovinkách jsou rychlejší než my, mají k dispozici vyšší úroveň výkonnostního módu motoru, který můžou využít jak v kvalifikaci, tak v závodě. Máme tedy na čem pracovat, alespoň ale svádíme dobré souboje,“ líbí se britskému pilotovi Mercedesu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Dvaadvacet bývalých pilotů F1 zasáhne do letošního Le Mans

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10