Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

Mercedes v této sezóně vyhrál všech sedm doposud odjetých velkých cen a sám Lewis Hamilton vystoupil pětkrát na nejvyšší stupínek. Po zkušenostech z kanadské grand prix si však pětinásobný mistr světa myslí, že Ferrari v současnosti disponuje speciálním módem motoru, který v této části sezóny nemá Mercedes k dispozici.
Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

„Na rovinkách byli tak rychlí. Stoprocentně mají nějaký silnější mód motoru, který my zatím nemáme,“ cituje Hamiltona po závodě v Montrealu web motorsport.com.

„Vždy přepnuli na výkonnější nastavení a vzdálili se mi na rovince, a to i v případě, kdy jsem měl otevřený systém DRS.“

Na Hamiltonových slovech může být něco pravdy, Sebastian Vettel totiž v jednom okamžiku kanadské grand prix dostal pokyn přejít na „mód motoru 1“ ve chvíli, kdy od svého Ferrari potřeboval vyšší výkon.

„Během závodu jsem si všiml, jak Ferrari z ničeho nic na rovince zrychluje. To je součástí hry, ale oni zkrátka odvedli fantastickou práci s nastavením pohonné jednotky,“ chválí Ferrari Hamilton.

Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

Hamiltona netěší způsob, jakým přišel v Kanadě k vítězství

Za vyšší rychlostí Ferrari na rovinkách by mohla stát i aerodynamická koncepce rudých vozů pro sezónu 2019, které generuje méně přítlaku než ta u monopostů Mercedesu.

Lewis Hamilton uvedl, že do stíhání Sebastiana Vettela až do jeho osudové chyby dal úplně všechno. Pilot Mercedesu už prý neměl nic v záloze.

„Máme teď práci. Viděli jsme, jak rychlé bylo Ferrari v Kanadě, dobré tempo měli i v Monaku, takže bude zajímavé sledovat, jak se to bude vyvíjet dál,“ říká Hamilton.

„Na rovinkách jsou rychlejší než my, mají k dispozici vyšší úroveň výkonnostního módu motoru, který můžou využít jak v kvalifikaci, tak v závodě. Máme tedy na čem pracovat, alespoň ale svádíme dobré souboje,“ líbí se britskému pilotovi Mercedesu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Dvaadvacet bývalých pilotů F1 zasáhne do letošního Le Mans

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10