Podle Hamiltona byli nejsvětlejším bodem závodu fanoušci

Kovalainena rozladila kolize s Bourdaisem.

Šestnácté místo a odstoupení ze závodu, to je nelichotivá vizitka McLarenu z Grand Prix Velké Británie. Výsledek je o to horší, vzpomeneme-li si na minulý rok, kdy Lewis Hamilton v obtížných deštivých podmínkách zbytek pole porazil o rovnou minutu. Jedinými světlými momenty stříbrných šípů v dnešním závodě můžeme nazvat Hamiltonovy atraktivní souboje při zápolení o lepší pozice.

"Dal jsem tomu dnes všechno. Přestože jsem se pohyboval na nižších příčkách, jel jsem po celý závod na limitu. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Užil jsem si souboj s Fernandem. Nebyli jsme ale tak rychlí, abychom se mohli dostat na body.

To nejlepší na tomto víkendu byli fanoušci. Svým povzbuzováním v průběhu závodu se jim podařilo mě utěšit. Byl bych rád, kdybych jim mohl dát výsledek, jenž by je rozveselil a byl pýchou mojí země. Aby ale podobné myšlenky byly realistické, museli bychom udělat mnoho změn," řekl šestnáctý Lewis Hamilton.

Manévry a následná kolize Heikkiho Kovalainena hodně rozčílily Sébastiena Bourdaise. Oba piloti závod nedokončili.

"Je samozřejmě zklamání, že jsem nedokončil domácí závod mého týmu. Až do mého odstoupení vůz fungoval bez problémů, stejně tak strategie. Plnili jsme cíl, který jsme si dali. Pak do mě prostě zezadu najel Bourdais a poškodil mi levé zadní kolo. Musel jsem odstoupit, protože poškození bylo tak rozsáhlé, že učinilo vůz neovladatelným. Rozhodli jsme se tak z bezpečnostních důvodů," řekl zklamaný Kovalainen.

Další článek: Rosberg: "Williams si zasloužil lepší umístění."

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.