Podle Hamiltona by měl Mercedes do Kanady přivést první vylepšení motoru

Lewis Hamilton očekává, že Mercedes do Kanady přiveze první vylepšení motoru v této sezóně.
Podle Hamiltona by měl Mercedes do Kanady přivést první vylepšení motoru

Mercedes v průběhu sezóny 2019 zatím dominuje. V prvních pěti závodech získal double a v Monaku „stříbrné šípy“ obsadily první a třetí pozici. Samotný Lewis Hamilton z doposud odjetých šesti závodů vyhrál čtyři.

I díky vysoké výkonosti a náskoku na konkurenci zatím Mercedes jako jediný výrobce pohonných jednotek v tomto roce ještě nenasadil upgrade motoru, to by se však podle Hamiltonových předpokladů mělo změnit v Montrealu.

„Čeká nás hodně analýz, pomocí kterých se budeme snažit lépe porozumět pneumatikám,“ vrátil se těmito slovy Hamilton k monacké grand prix, kde si během závodu stěžoval na velkou degradaci předních pneumatik v momentech, kdy se ocital pod tlakem ze strany Maxe Verstappena.

„Já osobně se snažím ještě lépe pracovat dohromady s inženýry, abych ze svého vozu dostal ještě více,“ řekl Brit pro motorsport.com.

F1 Power Rankings: V Monaku byl nejlepší Hamilton

F1 Power Rankings: V Monaku byl nejlepší Hamilton

„To znamená, že Peter Bonnington (Hamiltonův závodní inženýr; pozn. red.), Marcus Dudley (inženýr starající se o výkon motoru; pozn. red.) a mnoho dalších členů týmu se snaží dostávat více informací z rekuperačního systému a vyhodnotit tyto informace tak, abych je mohl zužitkovat během řízení vozu.“

„Zároveň vím, že kluci v továrně pracují na vylepšeních. Pro příští závod budeme pravděpodobně mít nový motor, takže se naše auto bude posouvat kupředu spolu s námi,“ věří pětinásobný mistr světa.

Mercedes chtěl upgrade motoru přivést do Kanady i v loňském roce, nakonec k tomu ale nedošlo a „stříbrné šípy“ využily vylepšenou pohonnou jednotku až o závod později ve Francii. Za tímto rozhodnutím tehdy stály pochyby Mercedesu o kvalitě vylepšeného motoru.

V sezóně 2019 nasadila jako první ve startovním poli novou specifikaci motoru Honda pro grand prix Ázerbájdžánu. Do Španělska poté přivezl vylepšení Renault spolu s Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Toyota uveřejnila emotivní video. Loučí se v něm s Alonsem

16:06 | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.
23. června | Ricciardo vyšetřován za souboj s Norrisem v posledním kole

GP Francie 2019

Pátek 21. června 2019
1. trénink Hamilton (1:32.738)
2. trénink Bottas (1:30.937)
Sobota 22. června 2019
3. trénink Bottas (1:30.159)
Kvalifikace Hamilton (1:28.319)
Neděle 23. června 2019
Závod Hamilton