Podle Häkkinena Bottase vítězství z Austrálie psychicky nakopne

Mika Häkkinen si myslí, že vítězství v prvním závodě Valtteriho Bottase psychicky nakopne.
Podle Häkkinena Bottase vítězství z Austrálie psychicky nakopne

„Po náročném roce 2018 stiskl tlačítko reset a šel do boje,“ napsal Häkkkinen pro Unibet. „V sobotu Valtteri svedl pořádný souboj s Lewisem o pole position a poté dokonale odstartoval ze špinavé strany startovného pole, ujal se vedení a kontroloval závodu od začátku do konce. Perfektní start do roku 2019 je pro něj masivním posílením jeho sebedůvěry.“

Häkkinen si všímá také skutečnosti, že Bottas řekl, že chce získat bod za nejrychlejší kolo a také ho získal. Podle Häkkinena jde o další vzpruhu. Bottas podle něj vzal negativní energii z kritických komentářů a přetavil ji na silnější myšlení.

Zajímavé statistiky po GP Austrálie 2019

Zajímavé statistiky po GP Austrálie 2019

„Někdy trvá déle, než si mnozí myslí, než dosáhnete svých cílů ve formuli 1. Trvalo mi sedm let, než jsem vyhrál svůj první závod. Pro Valtteriho je tohle sedmá sezóna. Valtteri už vyhrál třikrát a vyhrál by pětkrát, kdyby nedošlo k defektu, který ho vloni připravil o vítězství v Ázerbájdžánu a k týmovým příkazům, které ho donutily vzdát se vítězství v Rusku.“

Poněkud více skeptický je Ralf Schumacher. V podcastu na Motorsport-Total bagatelizoval řeči o „novém Bottasovi“. 

„Řekl bych, že to pro něj byl jen dobrý víkend – nic více a nic méně,“ řekl Schumacher. Podle něj se Bottas jen dostal na startu před Hamiltona, který měl poškozený vůz. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sainz věří, že nebýt poruchy, tak v Austrálii získal body

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.