Podle Glocka bude Toyota bojovat vpředu již v Turecku

Monako bylo jednorázovou záležitostí.
Toyota zažila v Monaku svůj letošní nejhorší víkend z pohledu výkonnosti vozu, ale Timo Glock se domnívá, že vše bude jinak již v Turecku. V úvodu sezóny patřil vůz Toyoty mezi nejrychlejší, ale trať v Monte Carlu mu nesedla.

"Věřím, že bylo Monako jednorázovou záležitostí, protože v předchozích závodech jsme byli obvykle konkurenceschopní. Takže víme, že je vůz dobrý. Monako je unikátní trať, takže nemyslím, že bychom měli stejné problémy v Turecku. Nicméně, musíme se hodně snažit, abychom pochopili, co se stalo a vylepšili vůz pro další závody," řekl Glock.

Toyota na rozdíl od Red Bullu Racing v Monaku neočekávala pokles výkonnosti, takže první kontakt s městskou tratí všechny překvapil.

"Očekávali jsme, že budeme konkurenceschopní, takže v trénincích to bylo překvapení, když jsme zjistili, že rychlost nemáme. Od té chvíle jsme věděli, že to bude těžký víkend," prozradil Glock.

Německý pilot skončil v kvalifikaci v Monaku poslední, proto se Toyota rozhodla udělat několik změn na voze, aby mu pomohla zrychlit. To ovšem znamenalo porušení pravidel parc fermé, takže Glock musel do závodu startovat z boxové uličky. Ve voze měl velké množství paliva a doufal, že se mu strategie prvního dlouhého úseku vyplatí. Jenomže v Monaku letos výjimečně nevyjel ani jednou Safety car a Glock skončil bez bodů na desátém místě.
Diskuze (8) Další článek: Toyota a Renault nabraly kurz odchodu z formule 1
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00