Podle Glocka bude Toyota bojovat vpředu již v Turecku

Monako bylo jednorázovou záležitostí.
Toyota zažila v Monaku svůj letošní nejhorší víkend z pohledu výkonnosti vozu, ale Timo Glock se domnívá, že vše bude jinak již v Turecku. V úvodu sezóny patřil vůz Toyoty mezi nejrychlejší, ale trať v Monte Carlu mu nesedla.

"Věřím, že bylo Monako jednorázovou záležitostí, protože v předchozích závodech jsme byli obvykle konkurenceschopní. Takže víme, že je vůz dobrý. Monako je unikátní trať, takže nemyslím, že bychom měli stejné problémy v Turecku. Nicméně, musíme se hodně snažit, abychom pochopili, co se stalo a vylepšili vůz pro další závody," řekl Glock.

Toyota na rozdíl od Red Bullu Racing v Monaku neočekávala pokles výkonnosti, takže první kontakt s městskou tratí všechny překvapil.

"Očekávali jsme, že budeme konkurenceschopní, takže v trénincích to bylo překvapení, když jsme zjistili, že rychlost nemáme. Od té chvíle jsme věděli, že to bude těžký víkend," prozradil Glock.

Německý pilot skončil v kvalifikaci v Monaku poslední, proto se Toyota rozhodla udělat několik změn na voze, aby mu pomohla zrychlit. To ovšem znamenalo porušení pravidel parc fermé, takže Glock musel do závodu startovat z boxové uličky. Ve voze měl velké množství paliva a doufal, že se mu strategie prvního dlouhého úseku vyplatí. Jenomže v Monaku letos výjimečně nevyjel ani jednou Safety car a Glock skončil bez bodů na desátém místě.
Další článek: Toyota a Renault nabraly kurz odchodu z formule 1

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00