Podle Forbesu je Alonso devatenáctým nejlépe placeným sportovcem světa

Mezi sto nejlépe placených sportovců světa patří tři piloti formule 1. Na nejvíc peněz si přijde Fernando Alonso z Ferrari.
Podle Forbesu je Alonso devatenáctým nejlépe placeným sportovcem světa

Žebříčky platů jezdců formule 1 je třeba vždy brát s rezervou, protože odměny jsou tajné, takže se vždy jedná o odhady či informace z neoficiálních zdrojů. Žebříčků je mnoho a většina z nich má s realitou jen málo společného.

Existuje však několik málo renomovaných zdrojů a jedním z nich je americký magazín Forbes, který se na oblast příjmů napříč různými odvětvími specializuje dlouhodobě. A ten teď vydal mimo jiné žebříček 100 nejlépe placený sportovců světa, ve kterém sčítal odměny za posledních 12 měsíců.

Nejlépe dopadl boxer Floyd Mayweather, ale nás top 100 zajímá z pohledu motorsportu. A na postavení jezdců formule 1 v něm lze nahlížet ze dvou úhlů. Ten první je lichotivý, protože nejlépe placeným sportovcem světa, který se živí na rychlých kolech, je Fernando Alonso s 32 miliónů dolarů.

Ten druhý pro královnu motorsportu nevyznívá nejlépe, protože v první stovce najdeme tři piloty F1, zatímco americká NASCAR má v žebříčku celkem čtyři zástupce. Kromě Alonsa najdeme v tabulce také Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona.

Ze světa čtyř kol už nikdo další do top 100 nepronikl, na dvou kolech se jako jediný prosadil Valentino Rossi se stejnými příjmy jako Schumacher.

Nejlépe placení sportovci světa podle Forbesu (kompletní žebříček zde)
1. Floyd Mayweather (box) - 85 mil.
19. Fernando Alonso - 32 mil.
20. Michael Schumacher - 30 mil.
20. Valentino Rossi (MotoGP) - 30 mil.
23. Dale Earnhardt Jr. (NASCAR) - 28,2 mil.
24. Lewis Hamilton - 28 mil.
42. Jeff Gordon (NASCAR) - 23,6 mil.
47. Tony Stewart (NASCAR) - 22,3 mil.
53. Jimmie Johnson (NASCAR) - 21,5 mil.

Další článek: Nepředvídatelnost? McLaren věděl, jak se vyvine GP Kanady, týden předem