Podle Fernleyho Sutilův proces neovlivnil rozhodování Force Indie

Force India již dříve oznámila své jezdecké složení, ve kterém s Adrianem Sutilem nepočítá. Výkonný ředitel týmu Robert Fernley ujistil, že Němcův incident nehrál při výběru pilotů žádnou roli.
Podle Fernleyho Sutilův proces neovlivnil rozhodování Force Indie

Výkonný ředitel Force Indie Robert Fernley v souvislosti s páteční prezentací letošního vozu oznámil, že při rozhodování o jezdecké sestavě nehrál incident Adriana Sutila žádnou roli. Němec v šanghajském nočním klubu pořezal na krku spolumajitele týmu Lotus (dříve Renault) Erica Luxe. Na začátku týdne byl Němec za tento čin odsouzen k podmínečnému trestu na 1,5 roku a pokutě 200 tisíc eur.

Barvy Force Indie budou v nadcházející sezoně hájit Paul di Resta a Nico Hülkenberg. Sutil byl sice loni po vydařené sezoně devátý v celkové klasifikaci a pomohl týmu, ve kterém strávil pod třemi různými majiteli šest let, k historickému šestému místu v Poháru konstruktérů. Nyní je bez angažmá.

"Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Adrian měl výjimečnou sezonu, je to velmi talentovaný jezdec. Je mimořádně milou osobou a s týmem výborně vycházel," řekl Fernley pro Sporting Life. "Vše jsme pečlivě zvážili, dlouho jsme nad tím pečlivě přemýšleli. Chtěli jsme stavět tým pro další budoucnost. Cítili jsme, že je čas, aby Adrian získal další zkušenosti mimo Force Indii." Fernley dodal, že Hülkenberg se Sutilovi přiblížil v rychlosti, zpětné vazbě i další práci pro tým.

Po dobu procestu stál tým za Sutilem a z rozsudku je Fernley zklamán. "Nemyslím, že by si to (Adrian) zasloužil. Není to zlý člověk, nebylo to pro něho typické. Udělal chybu. Nevíme, jaký to bude mít dopad na jeho závodní kariéru," hodnotil. "Nemyslím, že by ho to ovlivnilo, ale jiný názor mohou mít sponzoři."

Přestože výkonný ředitel ujistil, že on ani majitelé týmu Vidžaj Mallya a společnost Sahara na soudní proces při výběru pilotů nepohlíželi, není si jistý, jak se na jezdce budou dívat jiné týmy. "Ani nevím, jaké jsou všechny právní důsledky. Kdyby zůstal u nás, museli bychom řešit spoustu věcí, například, jestli bude moci přijet do Číny," vysvětlil.

Adrian Sutil bezprostředně po rozsudku vzkázal, že si zřejmě na nějaký čas od závodění odpočine.

Další článek: Jeden malý schod? Mohlo to být horší!

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00