Podle Fernleyho Sutilův proces neovlivnil rozhodování Force Indie

Force India již dříve oznámila své jezdecké složení, ve kterém s Adrianem Sutilem nepočítá. Výkonný ředitel týmu Robert Fernley ujistil, že Němcův incident nehrál při výběru pilotů žádnou roli.
Podle Fernleyho Sutilův proces neovlivnil rozhodování Force Indie

Výkonný ředitel Force Indie Robert Fernley v souvislosti s páteční prezentací letošního vozu oznámil, že při rozhodování o jezdecké sestavě nehrál incident Adriana Sutila žádnou roli. Němec v šanghajském nočním klubu pořezal na krku spolumajitele týmu Lotus (dříve Renault) Erica Luxe. Na začátku týdne byl Němec za tento čin odsouzen k podmínečnému trestu na 1,5 roku a pokutě 200 tisíc eur.

Barvy Force Indie budou v nadcházející sezoně hájit Paul di Resta a Nico Hülkenberg. Sutil byl sice loni po vydařené sezoně devátý v celkové klasifikaci a pomohl týmu, ve kterém strávil pod třemi různými majiteli šest let, k historickému šestému místu v Poháru konstruktérů. Nyní je bez angažmá.

"Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Adrian měl výjimečnou sezonu, je to velmi talentovaný jezdec. Je mimořádně milou osobou a s týmem výborně vycházel," řekl Fernley pro Sporting Life. "Vše jsme pečlivě zvážili, dlouho jsme nad tím pečlivě přemýšleli. Chtěli jsme stavět tým pro další budoucnost. Cítili jsme, že je čas, aby Adrian získal další zkušenosti mimo Force Indii." Fernley dodal, že Hülkenberg se Sutilovi přiblížil v rychlosti, zpětné vazbě i další práci pro tým.

Po dobu procestu stál tým za Sutilem a z rozsudku je Fernley zklamán. "Nemyslím, že by si to (Adrian) zasloužil. Není to zlý člověk, nebylo to pro něho typické. Udělal chybu. Nevíme, jaký to bude mít dopad na jeho závodní kariéru," hodnotil. "Nemyslím, že by ho to ovlivnilo, ale jiný názor mohou mít sponzoři."

Přestože výkonný ředitel ujistil, že on ani majitelé týmu Vidžaj Mallya a společnost Sahara na soudní proces při výběru pilotů nepohlíželi, není si jistý, jak se na jezdce budou dívat jiné týmy. "Ani nevím, jaké jsou všechny právní důsledky. Kdyby zůstal u nás, museli bychom řešit spoustu věcí, například, jestli bude moci přijet do Číny," vysvětlil.

Adrian Sutil bezprostředně po rozsudku vzkázal, že si zřejmě na nějaký čas od závodění odpočine.

Další článek: Jeden malý schod? Mohlo to být horší!

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).