Podle čtenářů F1sport byl hvězdou víkendu v Imole Norris. Propadl naopak Alonso | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Podle čtenářů F1sport byl hvězdou víkendu v Imole Norris. Propadl naopak Alonso

Lando Norris od čtenářů F1sport obdržel vysokou průměrnou známku v hodnotě 9,2 bodu. Předčil tak i vítěze závodu v Imole Maxe Verstappena.

I když se vítězem závodu, jako o 14 dní dříve v Miami, nestal, i v Imole podal Lando Norris podle čtenářů webu F1sport nejlepší výkon. Jezdec McLarenu zvítězil v naší anketě potřetí v řadě, čímž potvrdil současnou formu.

Brit, který Velkou cenu Emilie Romagny dokončil na druhém místě poté, co za vítězným Maxem Verstappenem zaostal o pouhých sedm desetin, si tentokrát připsal průměrnou známku 9,2 z 10.

„Až“ druhé místo opět připadlo na Maxe Verstappena. Jezdec Red Bullu sice v Imole vyhrál kvalifikaci i závod, ale nakonec od čtenářů obdržel 8,4 bodu, tedy v průměru téměř o bod méně než Norris.

Třetím nejlépe hodnoceným jezdcem byl možná trochu překvapivě Oscar Piastri (7,9 bodu). Hranici osmi bodů atakoval také čtvrtý muž našeho pořadí Charles Leclerc z Ferrari (7,8 bodu).

Víkend v Imole napak vůbec nevyšel Fernandu Alonsovi (2,7 bodu). Velezkušený Španěl si vše zkomplikoval již ve třetím tréninku, ve kterém havaroval, což mělo vliv i na jeho kvalifikaci, v níž skončil na 19. místě. Stejná příčka pak jezdci Astonu Martin patřila i v cíli závodu.

Doporučujeme

Články odjinud