Podle Coultharda Vettel nebyl nikdy dobrý při soubojích kolo na kolo

Podle Davida Coultharda to Sebastian Vettel nemá vedle Charlese Leclerca jednoduché. Důsledkem jsou pak manévry, jako byl ten z Brazílie, který oběma jezdcům ukončil závod.

Podle Davida Coultharda zažívá Sebastian Vettel těžkou sezónu. Prakticky každý víkend je Leclercem v kvalifikaci či závodě poražený, nebo je Monačan blízko.

„Byla to pro něj byla těžká sezóna. Charles přišel a začal ukazovat, jakou má rychlost. Získal mnoho pole position a navíc bylo mnoho případů, kdy byl Charles před ním. Seb je čtyřnásobný mistr světa, ale výkony z minulosti vám nezaručují budoucí úspěchy,“ řekl Coulthard pro Canal 4. 

AMuS: FIA zabavila část palivového systému Ferrari i dalších dvou týmů

AMuS: FIA zabavila část palivového systému Ferrari i dalších dvou týmů

„Myslím, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Neříkám, že je zoufalý, ale není tak dobrý v bojích typu kolo na kolo jako ostatní.“

„Je to fantasticky rychlý mistr světa, ale pokud jde o tento typ závodění, nemá formu.“

„Když byl v Hockenheimu v kačírku, kopal do pneumatik a do auta .... Myslím, že se musí na sebe podívat do zrcadla a říct si, že na této nehodě měl lví podíl viny.“

Villeneuve: Chtěli ukázat, kdo je lepší

Podle Villeneuva byli na vině oba jezdci. „Mohou mezi sebou bojovat, ale neměli by zneužívat svobody, kterou jim Ferrari dává,“ řekl Jacques Villeneuve pro Sky Italia „Myslím, že oba jezdci jsou vinni. Leclerc byl příliš agresivní a Vettel nemusel zavřít dveře, když předjížděl týmového kolegu.“

„Dva jezdci udělali hroznou chybu. Bylo to zbytečné. Myslím, že chtěli ukázat světu, který z nich je lepším jezdcem.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Váš názor Další článek: V Red Bullu jsem jel na 80 % potenciálu, říká Gasly
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
16:12 | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.
15:38 | Závod F2 o chvíli odložen (oprava bariéry)

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod Hamilton