Podle Coultharda Vettel nebyl nikdy dobrý při soubojích kolo na kolo

Podle Davida Coultharda to Sebastian Vettel nemá vedle Charlese Leclerca jednoduché. Důsledkem jsou pak manévry, jako byl ten z Brazílie, který oběma jezdcům ukončil závod.

Podle Davida Coultharda zažívá Sebastian Vettel těžkou sezónu. Prakticky každý víkend je Leclercem v kvalifikaci či závodě poražený, nebo je Monačan blízko.

„Byla to pro něj byla těžká sezóna. Charles přišel a začal ukazovat, jakou má rychlost. Získal mnoho pole position a navíc bylo mnoho případů, kdy byl Charles před ním. Seb je čtyřnásobný mistr světa, ale výkony z minulosti vám nezaručují budoucí úspěchy,“ řekl Coulthard pro Canal 4. 

AMuS: FIA zabavila část palivového systému Ferrari i dalších dvou týmů

AMuS: FIA zabavila část palivového systému Ferrari i dalších dvou týmů

„Myslím, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Neříkám, že je zoufalý, ale není tak dobrý v bojích typu kolo na kolo jako ostatní.“

„Je to fantasticky rychlý mistr světa, ale pokud jde o tento typ závodění, nemá formu.“

„Když byl v Hockenheimu v kačírku, kopal do pneumatik a do auta .... Myslím, že se musí na sebe podívat do zrcadla a říct si, že na této nehodě měl lví podíl viny.“

Villeneuve: Chtěli ukázat, kdo je lepší

Podle Villeneuva byli na vině oba jezdci. „Mohou mezi sebou bojovat, ale neměli by zneužívat svobody, kterou jim Ferrari dává,“ řekl Jacques Villeneuve pro Sky Italia „Myslím, že oba jezdci jsou vinni. Leclerc byl příliš agresivní a Vettel nemusel zavřít dveře, když předjížděl týmového kolegu.“

„Dva jezdci udělali hroznou chybu. Bylo to zbytečné. Myslím, že chtěli ukázat světu, který z nich je lepším jezdcem.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: V Red Bullu jsem jel na 80 % potenciálu, říká Gasly

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10