Podle Coultharda čeká Russella u Mercedesu „probuzení“

George Russell přestoupil do Mercedesu. Bude důstojným soupeřem Lewise Hamiltona?
Foto: Getty Images / Clive Rose
Podle Coultharda čeká Russella u Mercedesu „probuzení“ | Foto: Getty Images / Clive Rose

„Myslím, že George se bude pravidelně měřit s Lewisem a v kvalifikacích ho porazí,“ řekl Coulthard pro The Telegraph, když byl dotázán, jak by podle něj mohl Russell mohl dopadnout proti Hamiltonovi. 

Coulthard však počítá s tím, že Russella čeká po boku Hamiltona rok, který mu otevře oči. Russell podle něj bude mít občas problémy kvůli nedostatku zkušeností. „Také si myslím, že George čeká probuzení. Je to ještě štěně a štěňata občas čůrají na koberec.“

Podobně to vidí také Mario Andretti. „Laťka je hodně vysoko. Nejen vůči Lewisovi, ale také vůči Valtterimu, který byl silným a cenným týmovým kolegou,“ řekl Andretti pro RacingNews365.com.

„Viděli jsme, co George předvedl v Bahrajnu, v jednorázovém závodě, takže byste očekávali, že předvede opravdu silný výkon. Vždy ale musíme počkat a uvidíme. Můžete vyvodit spoustu závěrů, ale dokud se to neprokáže... Někdy je to jednorázovka, která vyjde, a když už jste tam, je to trochu složitější.“

Další článek: Úřadující mistr světa představil svou letošní helmu. Nechybí číslo 1

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00