Podle Browna má McLaren pod Seidlem jasný směr. Tým cílí na rok 2022

McLaren letos zažil úspěšnou sezónu. Skončil na čtvrtém místě v Poháru konstruktérů, což mimo jiné znamená více peněz z komerčních práv. Více prostředků se bude při vývoji vozu pro rok 2021 hodit.
Podle Browna má McLaren pod Seidlem jasný směr. Tým cílí na rok 2022

Situace u McLarenu se nepochybně hodně zlepšila po příchodu Andrease Seidla, což je člověk, který ví, jak postavit vítězný vůz. 

McLaren jako celek sice řídí Zak Brown, ale Seidlovi nechává volnou ruku v aktivitách ve F1. Seidl je ten, kdo řídí směr. Byl to on, kdo se dohodl s Mercedesem na dodávání motorů od roku 2021. Šéfem technického oddělení je James Key. Důležitou roli má také Andrea Stella. Dřívější závodní inženýr Fernanda Alonsa má na starosti výkon.

„Nyní máme jasné mandáty, jasné úkoly,“ řekl Zak Brown pro Auto Motor und Sport. „Míříme stejným směrem s Andreasem v čele.“ Podle Browna to má pozitivní důsledek. „Politika je mimo tým. Pokud společnost postrádá vedení, může se rychle stát politickou.“

Šéf aerodynamiků McLarenu zřejmě zamíří k Haasu

Šéf aerodynamiků McLarenu zřejmě zamíří k Haasu

Největším nepřítelem McLarenu je prý nyní čas. Návrat nahoru potrvá. Brown upozornil, že na cestě zpět na vrchol mohou přijít i špatné víkendy a závody. Letos tomu nebylo jinak.

„Budeme mít i špatné dny a špatné závodní víkendy. To je v takovém procesu normální.“

McLaren se letos etabloval jako nejlepší tým ze středu pole, ale jeho cíle jsou samozřejmě větší.

„Další krok směrem k nejlepším týmům je větší. Čím blíže se k nim dostanete, tím těžší je získat dalších pár desetin. Našim nejdůležitějším cílem do roku 2020 je nezhoršit se.“

Sainz nechápe, proč někteří jezdci vynechávají testy. On si je užívá

Sainz nechápe, proč někteří jezdci vynechávají testy. On si je užívá

McLaren věří, že jeho největší šance přijde v roce 2022. „Největší týmy budou muset snížit své roční rozpočty a počty zaměstnanců, což pro ně bude obtížné. Věříme v naše příležitosti pro rok 2022 a dále.“

Existují spekulace, podle kterých McLaren příští sezonu částečně vypustí, aby se mohl plně soustředit na rok 2021 a najít třeba něco, co našel Brawn v roce 2009, i když s novými restriktivnějšími pravidly to bude asi obtížnější. 

První pohled na technická pravidla pro sezónu 2021

První pohled na technická pravidla pro sezónu 2021

Na druhou stranu se také říká, že McLaren nemůže sezónu vzdát, protože by přišel o současnou pozitivní dynamiku. Horší výsledky zvyšují riziko negativní nálady, která pak ovlivňuje práci týmu. A navíc.... McLaren je tým závodníků.

Brown i další členové týmu se opakovaně pozitivně vyjadřují na adresu Fernanda Alonsa. Jeho návrat do týmu je ale nepravděpodobný. Se současnými jezdci jsou ve Wokingu spokojeni. „Jsme přesvědčeni, že oba mají potenciál stát se mistry světa. Chceme toho s nimi dosáhnout,“ dodal Brown.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso by v Mercedesu také získal hodně titulů, říká Verstappen